Giresun

BİR FINDIK VAR, BİR DE GİRESUN KALİTESİ

Türk Standartlar Enstitüsü Giresun kalite fındığı belgeyle tescilledi. Bunun için Ankara'da düzenlenen törene Cumhurbaşkan Erdoğan da katıldı. 

Akademisyenler, sanayiciler, buluş sahipleri, araştırmacılar, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel kurum/kuruluşlarla birçok ülke elçiliklerinden üst düzey temsilcilerin ve bürokratların davetli olduğu organizasyonda, Patent, Marka, Endüstriyel Tasarım ve Coğrafi İşaret alanlarında ödüller sahiplerine; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Türk Patent Enstitüsü (TPE) Başkanı Prof. Dr. Habip Asan tarafından verildi.

Giresun Kalite Tombul Fındığına, Türk Patent Enstitüsü tarafından Tescil Belgesinin verildiği 5.Türk Patent Ödülleri töreni öncesinde, salon dışında tescil belgesi alan ürünlerin sergilendiği stantları ziyaret eden Erdoğan, Vali Hasan Karahan’ın ev sahipliği yaptığı Giresun standını da ziyaret ederek, Giresun Kalite Fındık hakkında bilgi aldı.2016-212-2

Ankara JW Otel’de düzenlenen törene, ilimizi temsilen; Vali Hasan Karahan, Giresun Milletvekilleri Bülent Yener Bektaşoğlu, Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk ile Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lüfi Bayraktar ve FKB yöneticileri de katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir