GiresunManşet Üstü

‘YOLSUZLUK VE RÜŞVET’ TEPKİSİ

KESK, Halkevi, Giresun Üniversitesi Öğrenci Kolektifi, Liseli Genç Umut üyeleri ve bazı siyasi parti mensupları, bir yürüyüş düzenleyerek yolsuzluk ve rüşvete bulaşmakla suçladıkları Ak Parti hükümetini istifaya çağırdı.

DSC_1000

Barikatı kaldırarak sloganlar ve pankartlarla kortej halinde yürümelerine izin veren polisi alkışlayan gurup, sık

 sık “her yer rüşvet, her yer yolsuzluk”, “Giresun hırsızdan hesap soruyor”sloganı ile Gazi Caddesi’nden Atatürk Meydanı’na yürüdü.

Burada sergilenen skeçte, ayakkabı kutusu aksesuar olarak kullanıldı.

Skeç ve ardından koronun seslendirdiği ‘yolsuzluk’ şarkısı katılımcılar ve izleyen halk tarafından alkışlandı.

DSC_1017

                 AKP-GÜLEN İTTİFAKI BOZULDU

 

‘Yolsuzluk ve rüşvet’ protestosu ve yürüyüşü sonunda gurup adına basın açıklaması okuyan KESK Giresun Dönem Sözcüsü Gökhan Topal, bir konuşma yaptı. Gülen Cemati’nin 11 yıldır Ak Parti’nin gizli ortağı olduğunu belirten Tophal  " ittifak çatırdadı ve etrafa rüşvet, yolsuzluk, aşırma, yiyicilik yayıldı. Ağızlarını her açtıklarında dinden bahsedenlerin nasıl da dünya malına tamah ettikleri, lüks ve şaşaa düşkünü oldukları, paraya taptıkları bir bir ortaya döküldü" dedi.

KESK sözcüsü şunları söyledi: "Her iki tarafın birbiriyle ilgili iddialarını birer itiraf olarak kabul ediyoruz. Çünkü ikisinin de masum olmadığını, suç ortağı olduklarını biliyoruz. Yolsuzluk, yoksulluk, zulüm düzeninin sorumlusu olduklarını biliyoruz. Biz, sizler tepişirken ezilen çimler değiliz. Tepişmenize sebep olan sömürü mekanizmasının karşı tarafıyız. Bu tepişmenizde her ikinizden de, hatta sırasını bekleyenlerden de hesap sormak üzere sokaklara çıkacağız, uzaktan izlemeyeceğiz. Sizin tepişmenizin mağduru değil, muhatabıyız. Bizim yolumuz AKP'nin ya da cemaatin yolu değildir, bizim yolumuz denizlerin yoludur. Bu dünyanın işini başka bir dünyaya da bırakmayacağız, size beddua da etmeyeceğiz, sizden hesap soracağız. Bizler bizi ve geleceğimizi yok edenlere karşı, bu yağma ve talana karşı en demokratik haklarını kullanıp, direnme hakkını kullanan halkına savaş hukukunu uygulayan polis şiddetini ve bu emirleri veren AKP iktidarını protesto ediyoruz. Önümüzdeki dönem AKP'nin hesap verme dönemi olacak. Gün, hesap sorma günüdür! Gün, mücadeleyi büyütme günüdür! Bizler, dayanışma ruhuyla tek bir bireyi bile dışarıda bırakmadan yurttaşlarımızla yan yana, omuz omuza mücadeleyi sürdürmeye çağırıyoruz. Bu pisliği halk temizleyecek diyoruz."            DSC_1039Topal'ın konuşmasının ardından gurupta bulunan öğrenciler, ayakkabı kutusuyla sergiledikleri skeçleriyle alkışlandılar. Ayrıca koro eşliğinde kendi besteledikleri 'yolsuzluk' adlı şarkıları söylediler.

Topluluk daha sonra dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir