Giresun

YÖK BAŞKANI REKTÖRDEN DAHA ÇOK AZERİ ÖĞRENCİ İSTEDİ

Yüksek öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nın koordinasyonuyla ilki Bingöl’de düzenlenen ve bölgesel gelişmede üniversitelerin rolünün değerlendirildiği ‘Üniversitelerin Bölgesel Gelişmeye Katkısı Odaklı Değerlendirme Toplantısı’nın 2.’si Ordu’da yapıldı.

Ordu Üniversitesi’nde 27 üniversite rektörünün katılımıyla gerçekleşen toplantıda,  YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Giresun Üniversitesi Rektör Prof.Dr. Aygün Attar’dan, Azerbaycan doğumlu olduğunu hatırlatarak,o coğrafyadan daha çok öğrenci istedi.

SARAÇ:GRÜ DAHA ÇOK ULUSLARARASI ÖĞRENCİYE SAHİP OLMALI

Rektör Attar’ın sunumunun ardından konuşan Başkan Saraç, kentin ekonomisine, gelişmesine katkıda bulunabilecek üniversiteler arasında GRÜ’yü örnek gösterdi. YÖK Başkanı, Attar’ın Azerbaycan doğumlu bir Türk vatandaşı olmasının üniversitenin Kafkas coğrafyası üzerinden uluslararasılaşmasına katkı sunduğunu öne sürdü.

 Üniversitenin sitesindeki haberde, şu bilgilere yer verildi…

Rektörün uluslararası öğrenci yetiştirme konusundaki çalışmalarından bahsederken, YÖK Başkanı Saraç konuya katkıda bulunmak üzere şunları söyledi: “Azerbaycan kökenli bir Rektöre sahip olan Giresun Üniversitesinin, bu avantajını değerlendirip, başta Azerbaycan olmak üzere Kafkasya bölgesinden, çok daha fazla sayıda uluslararası öğrenciye sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Daha önce de sözlü olarak belirttiğim bu öneriyi burada da tekrar ederek, Giresun Üniversitesi’nin bu bağlamda bölgede önemli bir rol oynadığının altını çiziyor ve gerekli girişimlerin yapılarak sayının beklenen seviyeye ulaşacağına inanıyorum” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir