Giresun

YİNE KADIN CİNAYETİ, YİNE ZANLI BİR ‘EŞ’…

Görele ilçesi Çömlekçi grup yolu kenarında bulunan kadın cesedinin 40 yaşındaki Kırgız uyruklu 3 çocuk annesi Keremet Nyshanova’ ya ait olduğu ve kadının cinayete kurban gittiği öğrenildi. Olayla ilgili Nyshanov’a’nın dini nikahlı eşi Metin A.,(52) jandarmadaki sorgusunda cinayeti kıskançlık ve eşinin kendisini aldatmasından şüphelendiği için öldürdüğünü itiraf ettiği bildirildi. 

Jandarmadaki işlemlerinin ardından Görele’de adliyeye sevk edilen zanlılardan cinayet zanlısı M.A. tutuklanırken, H.Ç. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Kırgız uyruklu Keremet Nyshanova’nın cenazesinin ise işlemlerinin ardından memleketine gönderileceği belirtildi.
İŞTE CİNAYETİN AYRINTILARI 

Alınan bilgilere göre, Çömlekçi grup yolu üzeri çalılıklar içerisine ateşli silahla vurularak atılmış kimliği belirsiz 30 yaşlarında bir kadın cesedi bulundu. Cesedin üzerinde bulunan kum tanelerinden yola çıkan JASAT dedektifleri, çalışmalarını sahil kesiminde yoğunlaştırdı. Ekipler, kıyı şeridi boyunca tüm güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Kadının en son Tirebolu’da deniz kenarında bir otomobilde bulunduğunu belirleyen ekipler, şüphelinin araç sahibi M.A. (52) olduğunu tespit etti. Ekipler, M.A.’yı Tirebolu ilçesinde gözaltına aldı. Soruşturma dahilinde olayla yardım ve yataklıktan dolayı bağlantılı olduğu H.Ç.’yi de gözaltına al çan JASAT ekipleri cinayetin 19 Haziran Pazar akşamı Tirebolu’da işlendikten sonra olay yerine atıldığını tespit etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir