Giresun

YILMAZ CAN’I AMAN BAŞBAKAN DUYMASIN!

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Yılmaz Can, ‘özgür basın’a destek verdi ve tutuklu gazetecilerin serbest bırakılmasını istedi. 

Can, 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle Giresun Gazeteciler Derneği’ne yaptığı ziyarette, tutuklu gazetecilere özgürlük istedi ve ”Basının olmasını, soyguncular, hak hukuk ihlali yapanlar, çeteler, istemez. Basının muhalifleri toplumun reddettiği kötü insanlardır" dedi.ufuk (2)

Ziyarete, İl Başkanı Hasan Aydın, Merkez İlçe Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve partililer de katıldı. Aydın, gazetecileri tek tek kutlayarak çikolata ikram etti. 

CAN:BASININ OLMASINI ÇETELER İSTEMEZ

Ak Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Yılmaz Can,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Gazeteciler Derneği’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, ziyarette yaptığı konuşmada, basın mensuplarının çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve basın özgürlüğündeki kısıtlamaların kaldırılması gerektiğine vurgu yaptı. Basın mensuplarının özgürlüğünü, toplumun dışladığı kötü insanların istemeyeceğini ifade eden Ak Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Yılmaz Can ise medyanın millet adına denetleme görevi yaptığını kaydetti.Ak Parti Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Can "Basın, medya çağdaş demokrasilerin vazgeçilmezidir. Basının özgür olan devletler güçlüdür ve demokratiktir. Medya millet adına denetliyor, haber alma özgürlüğünü sağlıyor. Basının dışında gerçekleri takip eden yok. Basının olmasını, soyguncular, hak hukuk ihlali yapanlar, çeteler, istemez. Basının muhalifleri toplumun reddettiği kötü insanlardır" dedi.

Ülkemizdeki tutuklu gazetecilerin olmasını yakıştıramadığını da ifade eden Can "Ülkemizde tutuklu gazeteciler var. Düşüncelerin, fikirlerinden dolayı tutuklu gazetecilerin olması yakışmıyor. Bu tutuklu gazetecilerimizin serbest bırakılmasını diliyorum. Basının özgür olduğu ülkelerin güçlü olduğu görülüyor. Basın olmasa kimse kendi hatasını göremez. Ancak basının da uyması gereken ilkeler var" diye konuştu.DSC_1370AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak bir de çağrıda bulunan Can "30 Mart seçimleriyle ilimizde yeni bir sayfa açalım. Belden aşağı vurmadan, çarpıtıp yalan yazmayalım. Doğruları objektif yazarak eleştiride bulunanlara asla küsmeyeceğim, kızmayacağım, gönül koymayacağım" şeklinde konuştu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir