GiresunSpor

YEŞİLGİRESUN BELEDİYE İLK YENİLGİSİNİ ALDI

Yeşilgiresun Belediyespor, 5 maçtır koruduğu yenilmezlik unvanını, 19 Eylül’de Vestel’e 71-82 yenilerek terk etti. yenildi.

Rakibinin karşısında Marcus Hall, Yunus Çankaya, İsmail Çevik, Can Özcan ve Heytvelt 5’lisiyle yer alan Yeşil Beyazlılar, ilk periyodu 21 – 15 önde bitirdi.

İkinci çeyreğin bitimine 5 dakika 30 saniye kala Joshua Heytvelt, bileğinden sakatlandı ve oyuna devam edemedi.

36-33’lük galibiyetle soyunma odasına giden Dev Çotanaklar, 3. Periyodun hemen başında maçta ilk kez geriye düştü. (36-37). Bu periyotta maç dengede geçerken, Dev Çotanaklar son periyoda 57-56 önde başladı.

Alex Gordon, Cihan Amasyalı ve Adeleke ile etkili olan Vestel çeyreğin ilk dakikasında 5 sayılık fark açtı. Farkı 13’e kadar çıkaran Manisa Temsilcisi, farkı koruyarak salondan galip ayrıldı ve Yeşilgiresun Belediyespor’un galibiyet serisini bozdu.

Yeşil Giresun Belediye'de İsmail Çevik 15 sayı, 5 ribaund, 2 asist, Gökhan Yazıcıoğlu 10 sayı, 2 ribaund, Yunus Çankaya 11 sayı, 5 ribaund, 7 asist, Marcus Hall 16 sayı, 3 asistle takımlarını oyunda tutmaya çalıştı.

10/21 (yüzde 47.6) üçlük isabeti sağlayan Vestel'de Kehinde Adeleke 22 sayı, 12 ribaund, Cihan Amasyalı 19 sayı, 3 ribaund, Alex Gordon 15 sayı, 7 asist, Hazer Avcı 12 sayı, 10 ribaundla oynadı.

 “TELAFİ EDECEĞİZ”
Yeşilgiresun Belediyespor’un koçu Yücel Platin, “Maçta öne geçtğiğimizde yeterince farkı açamadık. 6-8 sayıdan sonra farkı yukarı çıkaramadık. Bu durum bu tip potansiyelli takımlara karşı çok tehlikelidir. İnanılmaz bir yüzde oldu Vestel takımında. Bu durum biraz canımızı acıttı. Maçın kritik anı Hazel Avcı’nın üçte üç üç sayı atması oldu. Çok net attı. Keyifli değiliz. Konsantrasyon kaybı yaşadık. Kaybettiğimiz zaman hesap hatamız oldu, ama kazansaydık Darüşşafaka’nın da mağlup olmasıyla namağlup tek takım kalacaktık. Önemli olan arayı açmaktı. Kazansak çok iyi olacaktı ama olmadı. Yolumuz daha uzun, telafi edeceğiz. Bayan ve çocuk seyircilerimiz herzaman olduğu gibi bu maçta da bize büyük desteklerini gösterdiler. Onlara da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir