Giresun

YENİLGİ DE YAKIŞMADI, OLAYLAR DA…

YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR'UN YENİLGİSİYLE SONUÇLANAN MAÇ SONRASI ÇIKAN OLAYLAR SALON DIŞINDA DA SÜRDÜ DSC_1586

Beko Basketbol Ligi’ne yükselme savaşı veren Yeşil Giresun Belediyespor ile Trabzonspor Basketbol Takımı arasında maç bitimine 31 saniye kala başlayan olaylar saha dışına taşındı. 
POLİS DAĞILMAYAN KALABALIĞI JOPLA DAĞITTI
DSC_1581

Hakemin durdurduğu maç sonunda dışarı çıkarılan seyirci uzun süre dışarıda bekleyerek maçın oynandığı 19 Eylül Salonu'nu adeta çevreledi.

A

ÜST GEÇİTTE 'DAĞILIN' UYARISINA UYMAYAN TARAFTARLARA BÖYLE MÜDAHALE EDİLDİ 

Bu sırada üst geçitin üstündeki taraftar gurubunu polis jop kullanarak dağıttı.Joplardan karşıya geçmeye çalışan vatandaşlar da nasibini aldı. Özellikle polislerin kadın, çocuk ayırdetmeksizin güç kullanması tepkilere neden oldu.Bir baba üst geçitten karşıya geçerken joplarla yaralanan çocuğu ile Emniyet Müdürü Bulak'a gelerek şikayetçi oldu. Bulak da babaya "konuyu inceleyerek gereğini yapacağım" diye söz verdi.

DSC_1594

 Bu sırada Atatürk Lisesi karşısındaki kavşakta toplanarak yolu kapatan taraftarlar polise etraftan topladıkları kaya büyüklüğünde taşlar atmaya başlayınca aynı şekilde burada da müdahale oldu.

A

Olaylar sırasında yaralananlar oldu ve tedavi altına alındı. Bunlardan birisine de orada bulunan İl Sağlık Müdürü Cengiz Cindemir ilk tıbbi müdaheleyi yaptı.  

Bu sırada Tarabzonspor Basketbol Takımı hakemin kararıyla yeniden salona döndü ve kalan son saniyeyi sempolik şekilde başlatıp bitirdiler.  Maç sonunda Yeşil Giresun Belediyespor takımı ve yöneticileri rakip takımı alkışlayarak, öpüp kutlayarak tebrik ettiler.DSC_1578

BELEDİYE BAŞKANI AKSU VE EMNİYET MÜDÜRÜ BULAK TARAFTARLARI YATIŞTIRMAYA ÇALIŞTIDSC_1593

Ancak taraftarların salon dışında dağılmaması üzerine rakip takım yöneticileri ve oyuncuları uzun bir süre salonda bekletildi.
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun ikna etmeye çalıştığı taraftarlar bir süre daha yol üzerinde beklemelerini sürdürdü.
Aksu ve yöneticilerin yeniden devreye girdiği olay büyümeden önlendi.

Taraftarın yaklaşık bir saatlik beklemesinin ardından rakip takım yöneticileri ve oyuncuları salondan geniş güvenlik önlemleri altında çıkartılarak otobüse bindirildiler ve kalabalık bir polis konvoyu ile Giresun'u terkettiler.

2 yorumlar

  1. Yakışmadı. Polise taş atmak bdp mitinglerinde gördüğümüz olaylar. Giresunlu polise taş atıyorsa bi sorun var demektir.
    Şehir dedikosumu bilmem ama Trabzona karşı fenerli provakatörlerin taraftarı kışkırttığı söyleniyor.

  2. ne gerek var böyle olaylara,iki komşu karadeniz ili .bizim birlik olmamız gerekiyor. adamlar dışarıda trabzon,giresun, rize,ordu diye ayırmıyorlar bizi.pis lazlar diyorlar güya beğenmiyorlar bizi,akıllarınca.seneye inşallah giresun çıkar.benim şahsi görüşüm giresunun çıkması idi çünkü zaten trabzon halkı futbolla doyuyor,giresun halkınada bir basket takımı yakışırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir