Aktüel

YAVUZKEMAL GIRIKBAHÇE’DE İFTAR…

GİRESUN VALİSİ DURSUN ALİ ŞAHİN, BASINA YAYLADA İFTAR YEMEĞİ VERDİ

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, il ve ilçelerde görev yapan basın-yayıın kuruluşları ve internet medyası temsilcileri ile  Kulakkaya Yaylası'nda işletmeciliğini Şükran ve  Zeki Çakır'ın yaptığı Gırıkbahçe Kafe Restarurant'ta iftar yemeğinde bir araya geldi.DSC_5008

Şahin burada yaptığı açıklamada,Kulakkaya’nın cazibe merkezi olacağını, yaylanın ve bölgenin daha iyi tanıtılması amacıyla eğimi çok az olan yaylada bisiklet turnuvası düzenlenmesi için ön çalışma başlatacağını söyledi.

Zifrin Otelin Kulakkaya’ya güzellik kattığını belirten Vali Şahin, “Orman Bölgeyle anlaşma yapabilirsek, buraya 2 futbol sahası yaptırarak futbol kulüplerinin antraman yapması sağlanacak. Bu sayede hem bölge tanıtılacak, hem de önemli bir gelir elde edilecek” dedi.

Kulakkaya’daki evlerin ahşap kaplama yapılmamasına da değinen Vali Şahin, “Bu yaylamızda oturanların maddi durumları gayet iyi. Ama maalesef  binaların dışına ahşap kaplamaya başlamadılar. Bayramdan sonra bu işin üzerinde durarak gerekirse cezai müeyyide gündeme getirerek binaların dışını ahşap kaplanmasını sağlayacağız.”şeklinde konuştu.DSC_5032İftar sonrası basın mensupları konuşan Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram, en güzel yaylalarımızdan Kulakkaya’da iftar düzenleyerek bir ilki gerçekleştiren Vali Şahin’e şahsı ve basın mensupları adına teşekkür etti.

Şahin'in iftar yemeğine; Dereli Kaymakamı Ömer Faruk Kala, , Yavuzkemal Belediye Başkanı  Abdullah Önal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Selahattin Acara, Basın Halkla İlişkiler Müdürü Cahit Akdoğan, Özel İdare Yol Şube Müdürü Mustafa Kemal Bilgin, Özel Kalem Müdürü Hüseyin Özdemir, Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ da katıldı.

DSC_5018

 

Yemek sonunda Vali Şahin, işletme sahiplerine takdir belgesi verdi.

DSC_5022

Zeki Çakır ise Vali Şahin'in bir tanıdıığı tarafından yapılan portre çalışmasını hediye etti. gsd

KÖPEK VALİ'NİN YOLUNU KESTİ-Vali Dursun Ali Şahin, yaylada bir çoban köpeği tarafından yolu kesildi.  Vali, ayaklarına uzanan köpek için"eee buraların da hakimi o" dedi. Köpeğin sevimli hareketlerine sevgiyle karşılık veren Şahin'in bu durumu objektiflere böyle yansıdı. Bu arada hayvansever aktivist Gazeteci  Namık Baltaoğlu da köpeğin türü hakkında Şahin'e kısa bilgi verdi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir