Giresun

YANGIN SONRASI YURT DENETİMLERİ BAŞLADI

AKSU TALİMAT VERDİ, ANİ DENETİM YAPILIYOR

AKSU TALİMAT VERDİ, ANİ DENETİM YAPILIYOR

Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun talimatı ile belediye sınırları içersinde bulunan yurt, pansiyon, otel, çok katlı binaların denetimi yapılıyor.

Giresun Belediyesi İtfaiye, Zabıta ve İmar Müdürlüğü Ruhsat Servisi uzmanlarından oluşan denetim ekibi faaliyette bulunan öğrenci yurtları, pansiyonlar, çok katlı alış veriş merkezleri, mağazalar, oteller ve okullar öncelikle denetliyor. Tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için süre verilirken yasa ve yönetmenliklere uymayanların kapatılacağı açıklandı.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada,29 Temmuz 2016 tarihinde 707 sayılı olurla denetim yapılması talimatını daha önce verdiğini hatırlatarak; “Adana’da yaşanan yurt yangını hepimizin yüreğini parçaladı. Belediye olarak her türlü denetimi, uyarıyı yapıyoruz. Ancak, arkadaşlarımıza olağan denetimlerin dışında zaman zaman ani denetim yapmaları talimatını verdim. İnsan hayatı, çocuklarımız hayatı her şeyin üzerindedir. İnsan hayatını ilgilendiren konularda taviz vermemiz söz konusu değildir. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olmalarını, görevlilere yardımcı olmalarını bekliyorum” dedi.

Giresun Belediyesi denetim ekiplerinin fabrika, hastane, kıraathane, lokanta gibi umuma açık yerlerde kontrollerini sürdüreceği kaydedildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir