Giresun

YAKAR: “BULANCAK’TAKİ BELEDİYE PROJELERİ YAZ DÖNEMİNDE BİTECEK “

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, bayram sonrası ve hava koşullarının iyileşmesiyle Millet Bahçesi, yeni Belediye Hizmet binası, Sahil Park, Akıncı Park ile Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projelerindeki çalışmalara  ve projelere hız verdiklerini söyledi.

Başkan Yakar, “İnşallah bu projelerin tamamını bu yaz mevsimi içinde tamamlamış olacağız. Bunların yanı sıra ilçemizin her köşesinde hizmet ve yatırım çalışmalarımızda artarak devam ediyor. Alt yapıda Doğalgaz, yeni yağmur suyu, atık su ve içme suyu hatlarımızı genişletirken, üst yapıda da tüm cadde ve sokaklarımızda yol düzenlemeleri, parke ve küp taş imalatlarımıza hız verdik” dedi.

YENİ DOĞAL GAZ HATLARI AÇILIYOR 

İlçe merkezinde Doğalgaz altyapısını genişletmek için büyük çaba sarf ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Yakar, “AKSA’nın yatırım planlamasında olmamasına rağmen belediye imkanlarımızı da seferber ederek yeni hatların açılmasını sağlıyoruz. Bu çerçevede ilçemizin merkezi noktalarından Şemsettin Caddemizde Doğalgaz hatlarının tamamlanması için başlatılan çalışmaya da Belediye olarak her türlü desteği veriyoruz. Başlatılan çalışma en kısa sürede tamamlanarak, üst yapıda da küp taş ve aydınlatma çalışmalarını hızla bitireceğiz. Yine devamında Orta cami çevresinde küp taş çalışmalarını genişleteceğiz” dedi.i

Bir taraftan Bahçelievler Barış Sokak’ta BULASKİ Müdürlüğü tarafından yağmur suyu hatları ve alt yapı iyileştirme çalışmaları sürdürülürken, bir taraftanda Karadere Mevkiinde parke ve yol düzenlemeleri yaptıklarını söyleyen Başkan Yakar, “Bu iki örnekte olduğu gibi ilçemizin her noktasında gerek alt yapı gerekse üst yapıda iyileştirme ve yeni düzenlemelerle ilçemizi dönüştürmeye devam ediyoruz. Çoğu görülmeyen ve bilinmeyen bu çalışmalar aralıksız devam ediyor” dedi.

YAKAR ANKARA’DA BAKANLARLA GÖRÜŞECEK 

Bulancak ölçeğinde çok büyük ve mega yatırımlara imza attıklarını ifade eden Belediye Başkanı Yakar, “Göreve başladığımızda söz verdiğimiz ve hayal gibi görünen tüm projelerimizi tek tek hayata geçirdik ve çoğunu tamamladık. Ancak tüm bu yatırımlar içinde büyük bütçeler gerekiyordu. Bunu sağlamak içinde gerek Belediye olarak dinamiklerimizi hareketlendirerek, gerekse ilgili Bakanlıklarımızın ve hükümetimizin desteğini alarak yolumuza devam ettik. İşte yine bu amaçla bu haftayı Ankara’da geçiriyoruz. İlçemizde devam eden ve yapacak olduğumuz projeler ile ilgili görüşmelerde bulunuyoruz. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile görüşmemiz olacak. Rabbim yapacak olduğumuz tüm işlerimizi hayırlı eylesin” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir