Giresun

VALİ’YE GÖRE TÜRKİYE SIÇRAMA YAPTI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 9. Bölge Bölgesel İstişare Değerlendirme Toplantısı,  Vali Hasan Karahan başkanlığında gerçekleştirildi.  Vali Karahan toplantıda yaptığı konuşmada,  “Hayalimiz gelişmiş güçlü Türkiye’dir” dedi.

Bu açıdan Türkiye’nin iyi noktada olduğunu dile getiren Karahan, “Fikir üretmek, yenilikler üretmek bunlar olmadan kalkınma ve gelişme olmuyor. Günümüzde ileri teknoloji dedikleri alanda iddialı değilseniz bu konuda söz sahibi değilseniz diğer alanlarda yaptığınız faaliyetlerin fazla bir önemi yoktur.    Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılına ait hedefler gerçekten güzel.  Bu hedefler olmalı fakat hedefleri belirli yıllara değil daha da ileriyi düşünerek çalışmalıyız. Türkiye büyük gelişmeler, büyük sıçramalar kaydetti. Bunda 77 milyonun hepsini emeği var, katkısı var. Ülkemiz bölgesinde bir huzur adası olarak insanların bir umut ve sığınağı olarak varlığını devam ettiriyor”dedi . Ordu-Giresun havaalanı ile birlikte ve yakında tamamlanacak olan organize Sanayi bölgesiyle birlikte Giresun’un bölgesinde ciddi, ideal bir şehir olacağına inandığını dile getiren Vali, yatırımcılara da çağrı yaptı.  

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; Bakanlık 1. Hukuk Müşaviri Sayın Ali Kazcı, KOSGEB Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Keskin, Koordinatör İl Müdürü Mürsel Kuloğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vekili Haluk Akoğlu, Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kurtuluş Yılmaz Genç, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Kastamonu, Çorum, Tokat ve Amasya i il müdürleri, bazı daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Toplantı, Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yardımcı Doç. Dr. Kurtuluş Yılmaz Genç’in “2023 Hedefine doğru Yerli ve Yenilikçi yaklaşımlar” konulu sunumunun ardından soru-cevap ve değerlendirmeyle sona erdi.


 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir