Giresun

VALİ’YE GÖRE İNSAN HAKLARI UYGULANIYOR…

Giresun Valisi Hasan Karahan, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edilişinin 66. yıldönümü nedeniyle kutlanan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda.son yıllarda insan haklarının uygulanmasında önemli mesafeler kaydedildiğine dikkat çekti. Karahan,"Son dönemlerde ülkemizde insan haklarına dönük sayısız reformlar ile birlikte hem devlet ile halkı arasındaki gönül köprüsünü güçlendirmiş, hem de hak arama bilincini kitle iletişim araçlarıyla tüm toplum bazında yaygınlaştırmıştır. "İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın " prensibi ile kökleşen yönetim geleneğimiz, yeniden hayat bulmaya başlamıştır" dedi.

"Günümüzde, insan haklarının korunması, geliştirilmesi ve ayrım yapmadan herkese uygulanması çağdaş devlet olmanın temel göstergelerinden biridir. Bu nedenle, tüm bireylerin insan haklarının saygı göreceği, evrensel insan hakları değerlerinin korunup geliştirileceği bir dünya için çaba göstermek büyük önem taşımaktadır" diyen Vali Hasan Karahan,şunları söyledi:"İlimiz genelinde sivil toplum kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşlarında insan hakları konusundaki duyarlılık gün geçtikçe artmakta, ayrıca toplumun tüm kesimlerinde de insan hakları bilinci gelişmektedir.

 İnsan haklarını korunması ve geliştirilmesi amacıyla, tüm illerde olduğu gibi ilimiz ve ilçelerimizde de oluşturulan İnsan Hakları İl ve İlçe Kurulları, çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle, halkımızın « 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü» nü kutluyor ve tüm insanlığa insan haklarına saygı temelinde insan onuruna yakışır bir gelecek temenni ediyorum.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir