Aktüel

VALİNİN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Üzerimizde ödenmez hakları bulunan, karşılıksız sevgi, fedakarlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz annelerimiz, bizleri dünyaya getiren, büyütüp yetiştiren, sevgiyi, saygıyı öğreten en yüce varlıklardır.

İlk öğretmenimiz  annemiz, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren ,hayat boyu yaşamımızdaki en büyük hazinemizdir.

Dünyanın en kutsal varlıkları olan annelerimiz, hayatımızda en çok etkileri ve hakları olan insanlardır. Atalarımız, "Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar" diyerek, analık duygusunun ne kadar yüce olduğunu vurgulamışlardır.

Hayatın gerçek anlamı olan annelerimiz için ne yaparsak yapalım, bizim için geçirdiği uykusuz bir gecenin dahi karşılığını ödeyemeyiz.

Annelerimiz; bizler için tek bir günde anlam bulmaz. Onların varlıkları hayatımızın her gününün en büyük manasıdır. Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü ve  en kıymetlisidir. Onlar, sadece bir gün değil her gün hatırlanmalı, hak ettiği saygı ve sevgiyi görmelidir.

Hayat verdiği evladını hiçbir karşılık beklemeksizin seven, büyüten, koruyan engin sevginin tükenmez kaynağı aziz annelerimizin “Anneler Günü” nü kutluyor, hepsine saygılarımı sunarak , huzur ve saadetler diliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir