Giresun

VALİLİKTE ASANSÖR VE TUVALET SORUNU..

Giresun Valisi Hasan Karahan, Valilik binasındaki asansör, tuvalet ve engelliler için bazı hizmetlerin eksik olduğuna dair yapılan haberlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Karahan açıklamasında, yapılacak işlerle ilgili ihale yapıldğını belirterek eksikliklerin biran önce giderileceğini söyledi. 
Açıklamada şu bilgilere yer verildi: " Valiliğimiz Hizmet Binasının engellilerin erişimine uygun hale getirilmesi amacıyla  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Ulaşılabilirlik Destek Projesi kapsamında çalışmalar yapılmıştır.
Sayın Valimiz Hasan Karahan’ın da talimatları doğrultusunda yapılan çalışmalardan, sık sık arızalanan ve engelli vatandaşların kullanımına uygun olmayan A ve C bloklardaki mevcut asansörün yerine engelli araçlarının da asansör kabinine girecek şekilde daha geniş kabine sahip sıfır asansörlerin yapılmasını da kapsayan işler için İl Özel İdaresi tarafından ihaleye çıkılmıştır. İhale süreci tamamlanmış olup, sözleşme aşamasındadır.
İhalesi tamamlanan projeye göre Valilik Hizmet Binasının her iki girişinde 1 erkek ve 1 kadın engelli tuvaletlerinin yanı sıra asansörler de engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın da rahatça kullanabileceği şekilde genişletilerek yeniden yapılacaktır. Bunların yanı sıra gerek bina içinde gerekse Valilik bahçesinde engelliler ve yaşlılarımıza yönelik iyileştirmeler yapılacaktır".

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir