Giresun

VALİK: PİRAZİZ’DE BAYRAK İNMEDİ…

Giresun Valiliği, Piraziz ilçesinde meydana gelen olayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; İsmail Yücel Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde tadilat işleri yapan işçilerin, okuldaki Türk bayrağını indirmeye kalkıştıkları iddiası yalanlandı. Olayın bayrak töreni sırasında başlayıp, istiklal marşı okunduktan sonra sürdüğü belirtilen açıklamada, adli ve idari soruşturma açıdığı bilgisine de yer verildi.

Açıklama şöyle: "09 Mayıs 2014 Pazartesi günü saat 08.10 suları Piraziz İlçesi İsmail Yücel Endüstri Meslek Lisesinde Bayrak Töreni sırasında öğrenciler ile yurt binası inşaatında çalışan işçiler arasında başlayan tartışma, İstiklal Marşının okunmasından sonra da devam etmiş, olay okul idaresi, güvenlik güçleri ve diğer ilgililer tarafından yatıştırılmış olup, işçiler güvenli bir şekilde olay mahallinden uzaklaştırılmıştır.

Bazı internet sitelerinde yer alan "Türk Bayrağı İndirildi" haberi ise tamamen asılsız olup, konuyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur".

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir