GiresunManşet Üstü

VALİ’DEN ŞEFFAFLIK SÖZÜ

Giresun Valisi  Hasan Karahan, ilk basın toplantısında, “vatandaşlarla bağlantı kanallarımızı açık tutacağız, kapımız herkese açık olacak” dedi.

Toplantı, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Cahit Akdoğan’ın sunumununardından Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram’ın konuşmasıyla başladı. İlimiz merkezde 7 günlük gazetenin yayın yaptığını belirten Bayram, ”Haftalık  yayın yapan gazetelerle birlikte ilimiz genelinde toplam 35 gazete, 2 televizyon kanalı ve 9 radyo yayın yapıyor. Basının bu denli güçlü olduğu ilimizde basın özgürlüğünün ve haber akışının sağlanması yönünde desteğinizi bekliyoruz” dedi.

giresun-valisi-hasan-karahan,-goreve-baslamasinin-ardindan-basin-mensuplariyla-ilk-toplantisini-gerceklestirdi-IHA-20130904AW000444-1-t

Giresun’da basının örgütlü, güçlü ve çeşitli olduğunu kaydetti. Devletin verdiği görevi  layıkıyla en iyi şekilde yerine getirmek için çalışacağını belirten Vali Karahan,” Bizler bu görevimizi yerine getirirken basın olarak sizlerde  ikaz, uyarıcı ve yol gösterici görevinizi yapacaksınız.  İkaz, uyarıcılık ve yol göstericilik basının 1. vazifesidir.” dedi.

11 yıl sonra Giresun’da bulunmaktan ve görev yapmaktan duyduğu mutluluğu belirten Vali Karahan, şunları söyledi:” Yeni durumuza ve sorumluluklarımıza uygun görevleri yapmamız gerekiyor. Şimdi yepyeni bir görev ve yepyeni bir sorumlulukla karşınızdayız. Giresun’da yollar ve kamu yatırımları konusunda büyük gelişmeler olmuş. İl olarak tek şansızlığımız dar ve dağlık bir arazi yapısına sahip oluşumuz. Bu yüzden yatırımcılara cazip gelecek fazla arazimiz yok. Bu yüzden işlere koyulurken sanayimi, eğitim mi yoksa turizm mi önceliğimiz olacak, bunu bir sıralamaya koymamız gerekiyor”

Giresun sakinliğiyle, rahatlığıyla ve huzuruyla bilinen bir il olduğunu söyleyen Vali Hasan Karahan,   “Giresun dışındaki Giresunlularla da kucaklaşarak, onların illerine kaynak aktarımı yönünden geri dönüşlerini katkılarını sağlamalıyız. Giresun’da bitme aşamasında olan Havalimanı ve Dereli-Şebinkarahisar yolu son derece önemli bir proje. Giresun’u farklılaştıracak, geliştirecek projeler bunlar” dedi

“KAPIM HERKESE AÇIK”

DSC_6004Giresun Üniversitesi’nin büyümeye devam ettiğini söyleyen Vali, “ Giresun Üniversitesi büyümüş ve büyümeye de devam ediyor. Öğrencilerin artması sıcak para akışı yönünden son derece önemli. Bu yüzden öğrencileri koruyup, misafirperverliğimizi göstermeliyiz. Kapımız herkese sonuna kadar açık “

Vali basın mensuplarının İl Genel Meclisi üyelerini kabulünde söylediği  “sandıkta başarılı olun, vatandaş size not verecek” şeklindeki sözlerinin hatırlatmaları üzerine ,”Onlara ‘biraz gaz verelim verelim’ dedik. Biraz birşeyler yapın, biz de burdayken, yeniyken birşeyler yapalım istedik. Vatandaş onlara sandıkta not verecek. Oradaki arkadaşlar siyasi kimliği olan insanlar. Seçimle geliyorlar. Bir kısmı birkaç dönemdir ordalar. Bir kısmı da Mart’taki mahalli seçimde yine aday olmayı düşünüyolar.O zaman az bir zaman dilimi var. Biz de yeniyiz heyecanlıyız. Siz seçim için yüklenin, biz de kendi başarı çıtamızı yükseltelim diye yüklenelim. iyi şeyler olsun istedik. Yoksa siyasilerin işine aklımızda ermez” diye konuştu.

Karahan Teleferik projesinin devam edeceğini belirterek, “ Projeler Giresunlularla konuşularak, talepleri alınarak, istişare edilerek oluşturulmalı. Projeler halkın ve şehrin projesi olmalı. Başlanan, ihale aşamasında olan devletin yatırım programında olan projeleri takip edip devam ettireceğiz.” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir