GiresunManşet Üstü

VALİ’DEN ‘SEÇİMDE TARAFSIZLIK’ GÜVENCESİ

 
30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler seçim öncesi, seçim günü ve sonrasında alınan tedbirler ve uyulması gereken kurallar ile bu hususlarda alınan kararların görüşülmesi ile ilgili Vali Hasan Karahan başkanlığında Valilikte kaymakamlarla bir toplantı düzenlendi. 

Toplantı açılışında kısa bir açıklama yapan Vali Karahan, 30 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimi’nin en güzel ve  en sağlıklı şekilde yürütülebilmesi amacıyla toplantı düzenlediklerini belirterek ”Seçimler demokratik temel bir hak. Vatandaş açısından. Devlet olarak da  biz bunları en güvenli bir şekilde yürütmek durumdayız. Yargı güvencesi altında idarenin tam desteği ve katılımıyla inşallah bu seçimleri yüzümüzün akıyla tamamlayacağız” dedi.

Vali Karahan açıklamasını şöyle tamamladı, ”Geçen hafta sayın bakanımızın başkanlığında Ankara’da böyle bir toplantı yaptık, geniş katılımlı. Seçimler tabi ki demokratik temel bir hak. Vatandaş açısından. Devlet olarak da biz bunları en güvenli bir şekilde yürütmek durumdayız. Yargı güvencesi altında idarenin tam desteği ve katılımıyla inşallah bu seçimlerden yüzümüzün akıyla tamamlayacağız. Toplantının amacı budur. Bu konuda alınabilecek tedbirler nedir, eksiklikler nedir, ilçe seçim kurulunun talepleri ne olabilir, bunları biz ne kadar nasıl karşılayabiliriz diye bir genel toplantı düzenledik. Toplantımız hayırlı olsun. Dediğim gibi vatandaşın teveccühü nereye yönelirse biz onu kabul ettik. Başımızın üstünde yeri var. Şimdiden hayırlı olsun”

Toplantıya; Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Şahin, Vali Yardımcıları Bekir Ergök, Yüksel Çelik, İl Jandarma Komutanı J. Albay Selahattin Acara, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak ile 15 ilçe kaymakamı katıl

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir