Giresun

VALİ’DEN MUHTARLARA HAKKANİYET SÖZÜ

Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği 2014 yılı Olağanüstü Meclis toplantısında konuşan Vali Hasan Karahan köylere hizmetin hakkaniyetli yapılacağını söyledi. 

Valilik Konferans Salonunda yapılan toplantı açılışında konuşan Vali Karahan, 30 Mart 2014 de yapılan Mahalli İdareler seçimiyle seçilen muhtarlara hayırlı olsun dileklerini ileterek, başarılar diledi. Muhtarlardan halkın kendilerine verdiği güven ve itimadı boşa çıkarmadan hizmetlerine devam etmelerini isteyen Vali Karahan, “Birliğimiz  KÖYDES bütçesinden Merkez İlçeye aktarılan paranın harcanmasından ve köylere dağıtılmasından sorumlu. Birliğe bu sene KÖYDES’ten aktarılan 1 milyon 331 Bin 764 Liranın dağıtımını yaparken önceliğimiz köylerin acil ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız. Köylerimizde acil su sıkıntılarının olmasıyla birlikte, suyu depolayıp dağıtımını yaptığımız şebekelerimiz yetersiz ve sağlıksız. Bu konulara ağırlık verelim. Onun dışında tabi Giresun’un bitmeyen yol sorunu var. Onları tamamlayacağız. Bu iki hizmet bizim ana paramızın çoğunu götürüyor. Öncelik sırası tabi ki hakkaniyetli adil yapılacak. Nüfusu en fazla olan köylerimizden başlayarak hizmetlerin dağıtılması ve tabi kaynağımızı en etkili ve verimli bir biçimde kullanılması görevimiz. Bunu hep birlikte inşallah en iyi şekilde yapacağız. Yeni göreviniz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından 5355 Sayılı Mahalli İdareler Birlikleri Konunu gereğince Birlik Encümeni ile Başkan Vekilleri ve katip üyelik seçimleri yapıldı. Gizli oyla yapılan seçim sonucuna göre İl Genel Meclis üyeleri Çetin Çakıroğlu ve Ahmet Şahin ile Mesudiye köyü muhtarı Naim Akkaya ve Orhaniye Köyü Muhtarı Selami Dizdar  Haziran ayında yapılacak olan dönem başı toplantısına kadar Birlik Encümen üyeliğine seçildi.

Toplantıya Vali Karahan’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, Merkez İlçenin 5 İl Genel Meclis Üyesi ve 47 Merkez ilçe köy muhtarı katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir