Giresun

VALİ’DEN GİRESUNSPOR’UN ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLAMA FORMÜLÜ

TFF 1.Ligde bu hafta sonu son maçlar oynanacak ve Süper Lig’e çıkacak iki takım bu maçların sonucuna göre belirlenecek. Şampiyonluğun üç adayı Adanademirspor, Giresunspor ve Yılport Samsunspor…Bu üç takımın da 67’şer puanları bulunuyor.
Bu sezon sonu ve şampiyonluk kutlamaları ‘tam kapanma’ sürecinde olunca taraftarların şampiyonluk kutlamalarını nasıl yapacağı da gündeme geldi.

SOKAKLARA ÇIKIP KUTLAMA YOK
Giresun Valisi Enver Ünlü’nün başkanlığında toplanan il pandemi kurulunun da gündemlerinden birisi Giresunspor’un şampiyon olması halinde alınacak önlemlerdi. Toplantı sonrası bir açıklama yapan Vali Ünlü, tam kapanma sürecini hatırlatarak, taraftarlara ‘kutlamaları balkondan yapın’ dedi. Vali, “Giresunspor maçısonrasında, muhtemel şampiyonlukla ilgili yapılacak kutlamaların tam kapanma ve pandemi tedbirlerini ihlal etmeden, vatandaşların sağlığını tehlikeye düşürecek hareketlere meyil vermeden yapın “dedi.
“IŞIKLARI AÇIN KAPATIN”
Kutlamaların; sokağa çıkmadan, evlerin balkonlarından, pencerelere, balkonlara bayraklar, flamalar asılarak yapılmasını öneren Vali Ünlü, “maç akşamı ve akabinde ışıkların yakılıp-söndürülmesi şeklinde de yaşanması muhtemel sevince ortak olunur” dedi.
Sokaklara çıkılarak kutlama yapılmaması noktasında uyarılarda bulunan Ünlü, “yaşanacak muhtemel mutluluğu üzüntüye çevirecek hareketlerden kaçınılmalı, bu süreçte alınan tedbirleri sekteye uğratacak ihlallerde bulunulmamalı. Zor bir dönemden geçen esnaf ve vatandaşların bu süreçten erken çıkmasını zorlaştıracak kutlamalar yapılmamalı” sözleriyle Giresunlulara çağrı yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir