EğitimGiresun

VALİ’DEN EVE KARNE SERVİSİ

Abdullah Bozbağ İlkokulu 1. sınıf öğrencisi olan, zihinsel ve bedensel engelli Safiye Nur Çakır’a karnesini veren Vali Karahan, öğrenci ve ailesiyle bir süre sohbet etti.  Öğrenciye çeşitli hediyeler de veren Vali Karahan, Safiye Nur’la birlikte odasını gezdi.

Ailenin 3’üz çocuklarından biri olan Safiye Nur’un geçtiğimiz yıl 6 ameliyat geçirmek zorunda kaldığını bu yüzden kardeşleriyle birlikte okulda eğitimine devam edemediğini belirten Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, öğrencinin öğrenim hayatından geri kalmaması için Müdürlük tarafından görevlendirilen ücretli öğretmenle evde eğitim öğretimine devam edildiğini söyledi. Müdür Akkurt, geçirdiği ameliyatlardan dolayı Safiye Nur’un bu yıl evde eğitim aldığını ama iyileşme sürecini tamamlaması halinde gelecek yıl okulda eğitimine devam edeceğini sözlerine ekledi.2014-73-2

Safiye Nur’un öğrenmekten zevk aldığını ve oldukça gayretli olduğunu belirten öğretmeni, çizgi çalışmalarında, rakamlarda, sayı saymada büyük yol kat ettiklerini kaydederek Safiye Nur’un bu gayretiyle yıl sonuna kadar okumayı yazmayı da öğreneceğini söyledi.

Öğrenci ve ailesini tebrik eden Vali Karahan, kız çocukları için en güzel hediyenin küpe olduğunu belirterek,  Safiye Nur'a yıl sonundaki karnesinde küpe hediye edeceği sözünü verdi.Vali Hasan Karahan okula gidemediğinden dolayı evinde eğitim öğretimine devam eden engelli 1. Sınıf öğrencisini ziyaret ederek karnesini verdi. 

Ev ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Defterdar Sedat Ayyıldız, bazı Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve şube müdürleri de hazır bulundu.

Giresun Merkezde 3, Giresun genelinde ise toplam 14 öğrenci eğitimine evde devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir