AktüelGiresun

VALİ’DEN DİN GÖREVLİLERİNE MESAJ…

Giresun Valisi Hasan Karahan, 01-07 Ekim 2013 tarihleri arasında kutlanacak olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında; “camiler, ibadetle ve dualarımızı topluca yaptığımız, gönüllerimizi yıkadığımız insanları huzura kavuşturan güzide mekanlardır” dedi.

Karahan, mesajında şu değerlendirmeleri yaptı: “İslam toplumlarında cami ve mescitler ortak sağduyunun ve dindarlık şuurunun oluşumu, insanların ruhen temizlenmeleri ve hayatlarında istikamet kazanmaları, birbirleriyle kaynaşmaları ve bütünleşmeleri yönünde önemli fonksiyonlar icra etmişler, tarihin her döneminde irşat ve tebliğin merkezi olmuşlardır.

Din görevlilerimiz de aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkımızın aydınlatılması, dinimizin en doğru şekilde yaşanması, yaşatılması ve geleceğe aktarılması yönünde önemli bir görev üstlenmişlerdir”.

Giresun’da 1518 cami ve mescitte, 1392 din hizmetleri sınıfı çalışanı bulunduğunu hatırlatan Vali Hasan Karahan, “gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı  tüm  din görevlilerimizi tebrik ederim” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir