Giresun

VALİ’DEN 2 GREYDER TÖRENİ

"VALİ YOL-SU İŞİNİ HALLEDEMEDEN SOSYAL İŞLERE KALKIŞMAMALI"

Özel İdare tarafından alınarak Tirebolu ve Espiye ilçelerine verilecek Greyderler için Ülper Şantiyesinde bir tören düzenlendi.
Törende bir konuşma yapan Vali Dursun Ali Şahin, “İki ilçemize greyder sözü vermiştik. Sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yakında Bulancak ilçemize de 1 greyder kazandıracağız.”dedi.
Görevde bulunduğu süre içinde 7 greyder temin edildiğini belirten Vali Şahin, “Bir greyderin 570 Bin Lira olduğunu düşünürsek greyderlerin toplam maliyeti yaklaşık 4 Milyon Lirayı buluyor. Yani Özel İdare bütçesinin 9’da 1’ini sadece greydere vermiş bulunuyoruz. Seyyar konkasörümüzde bu sene kendini amorti edecek. “diye konuşu.
Şahin, ”Vallahi Giresun’a vali olmaktansa bu makinelere kaptan olmak lazım. Bugün 5. ve 6. greyderleri Espiye ve Tirebolu ilçelerimize göndermek için buradayız. Sevinçliyim çünkü söz vermiştik ve sözümüzü tuttuk. Görevimiz bu araçları boş bırakmak değil, bu araçların hakkını vermek ve çalıştırmak. İki yılda 7 greyder aldık bu az bir rakam değil. Bir greyderin değeri 570 bin TL. Bu imkanlarla Giresun’da yol sorununu bitirmek istiyoruz" diye konuştu.


Diğer vilayetlerin valilerinin sosyal işlerle daha fazla uğraştığını belirten Vali Şahin, ”Be kardeşim ben daha yol işi Giresun’da halledilmeden, su işi halledilmeden, vali nasıl sosyal işlerle uğraşsın? Nasıl falan sanatçıyı getirsin, senfoni orkestrasını getirsin, Beethoven'  ın bilmem ne şarkısını burada söyletsin? Vatandaş köyde bilmem ne yaparken benim burada bunları yapmam hoş olmaz. Benim uğraşım bu. İnşallah şuna inanıyorum ki 2015’in sonuna kadar Giresun’da ne yol ne de su işi kalmayacak. Bu yıl 150-200 km asfalt yapacağız, bir kısmı sıcak asfalt olacak. Artık bu işleri bitirmemiz lazım" ifadesini kullandı.


Konuşmasının ardından Vali Şahin, greyderin kontağını çalıştırarak bir süre iş makinesini kullandıktan sonra greyderleri ilçe kaymakamlarına "hayırlı olsun" diyerek teslim etti.
Yeni yapılan atölye binası hakkında da bilgi veren Vali Şahin, Bin 200 TL’ye mal olan atölyenin hayırlı olmasını diledi.
Törene; Vali Dursun Ali Şahin, Espiye Kaymakamı Osman Bilgin, Tirebolu Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Emür, Espiye ve Tirebolu ilçeleri il genel meclis üyeleri ile diğer Özel İdare yetkilileri de katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir