Giresun

VALİ YAĞLIDERELİLERLE BULUŞTU

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Amerika'da bulunan Vali Hasan Karahan, Massachusetts Eyaletinde Yağlıderelilerle toplantı düzenledi. 

Vali Hasan Karahan, ilçeye son yıllarda çok önemli yatırımlar yapıldığını ifade ederek “Yağlıdere'ye bir Meslek Yüksek Okulu açılması için Kaymakamımızın büyük bir azmi var. Okulun tamamlanıp açıldığı zaman ilçeye büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Son 11 yılda Yağlıdere’de iyiye doğru çok büyük gelişmeler olduğunu gördüm. Bundan da son derece mutluyum. Yağlıdere ilçemize son yıllarda çok önemli yatırımlar yapılmış. Bu yatırımlarda emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

 

Yağlıdere Kaymakamı Osman Aydoğan ise, “Memleketimizde çok uzaklarda burada yaşayan hemşerilerimizle birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.
Benim Yağlıdere ile tanışıklığım Yağlıdere'ye atanmadan çok önce oldu.” Dedi.

 

Türk Amerikan Giresunlular Derneği Başkanı Cevdet Özdemir de yaptığı açıklamada, Yağlıdere ilçemiz Amerika'ya çok göç veren bir şehir. Sayın Valimizde buradaki insanlarımızın hatırını ve sıkıntısını dinlemek için buralara kadar gelmiş bulunuyor. Misafirlerimizin bu yoğun dönemde bizlerle beraber olması çok önemlidir. Sayın Valimizin ve Kaymakamlarımızın buraya gelişi sıradan bir şey değildir. Onların bu gelişi bizler için çok önemlidir. Bu bir fırsattır ve böyle fırsatlar her zaman olmaz '' diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir