Giresun

VALİ ÜNLÜ’DEN, COVİD, ÇÖP, KUMAR VE HOROZ DÖVÜŞÜ UYARISI

MUHTARLARLA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Giresun Valisi Enver Ünlü, muhtarlara yaşanan sorunları ve şüpheli durumları vakit geçirmeden ilgili makamlara bildirmelerini istedi. Merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya gelerek gündeme dair konularda bilgilendirmelerde bulunan Ünlü, pandemi, güvenlik, çevre temizliği, izinsiz yapılaşma gibi konulara değindi.VALİ ÜNLÜ'DEN, COVİD, ÇÖP, KUMAR VE HOROZ DÖVÜŞÜ UYARISI

Vali Ünlü yaptığı konuşmada dere yataklarına bırakılan moloz ve köylerdeki çöp sorununa dikkat çekti ve bunların temizlenmesi için özel idare, belediye ve çevre müdürlüğünün yürüteceği çalışmalara destek istedi.
“YASADIŞI FALİYETLER KÖYLERE TAŞINDI”
“Şüpheli kişileri bildirmek takip etmek bunlarla ilgili bilgileri kolluk kuvvetleri ile paylaşmak en önemli görevlerimiz arasında” diyen Vali, şunları söyledi: “Bazı kişiler pandemi sürecinde illegal faaliyetlerini, kumar vesaire gibi bir takım kötü alışkanlıklarını icra etmek için maalesef kırsal kesimlere, köylerimize yöneldi. Köylerimizde değerli muhtarlarımızın ihbarıyla veya duyarlı vatandaşlarımızın ihbarıyla çok ciddi operasyonlar yapıldı. Özellikle hiç tasvip etmediğim ve ilimizde olmasından da rahatsızlık duyduğum horoz dövüşü gibi, kumar gibi bir takım yasa dışı etkinlikleri köylerimizde sürdürmeye yönelmektedirler. Bunlar talih oyunları diyerek hafifletmek doğru değildir. Biliyorsunuz; Kumar, horoz dövüşü gibi bu tür şeyler ocak söndüren, aile ocağına incir ağacı diken kötü alışkanlıklar. Bunlar dikkat etmemiz gereken ve kanunlarla da yasaklanmış, ağır cezalarla düzenlenmiş, yapılması yasak olan faaliyetlerdir. Bu tür faaliyetler özellikle salgın döneminde bazı uzak köylerimize kaydı. Biliyorsunuz Karadeniz Bölgesi’nde dağınık bir yerleşim var. Müstakil bir evde veya villada, büyük bir yerde toplanıp sanki misafirliğe gitmiş gibi bu gibi fiilleri işliyorlar. Biliyorsunuz ki salgın da zaten bu şekilde toplanmalar, toplu şekilde etkinlikler sınırlandırıldı. Bu faaliyetlere dikkat etmenizi, bu tür şüpheli kalabalıklaşmaları, şüpheli hareketlilikleri en hızlı şekilde Jandarmamıza, emniyetimize, kolluk kuvvetlerimize bildirilmesini sizlerden istirham ediyorum”.
Vali Enver Ünlü, muhtarlara COVİD-19’un en çok cenaze ve taziye ziyaretlerinde bulaştığını hatırlatarak bunlara izin verilmemesini istedi ve uyarılarda bulundu.
Vali Ünlü’nün konuşmasının ardından İdare ve Denetim Müdürü Ali Bilen tarafından bir önceki toplantıda gündeme getirilen talep ve sorunların çözümüne yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Ardından, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ahmet Bal tarafından toplantıya katılanlara ilimizde Covid–19 salgını ile ilgili istatistiki bilgiler verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir