Aktüel

VALİ ÜNLÜ: “TBMM; DEVLET, DEMOKRASİ VE İSTİKBALİMİZİN TEMİNATI”…

Giresun Valisi Enver Ünlü, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin 101’inci açılış yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, ” Türkiye Büyük Millet Meclisi; bugün de devletimizin, demokrasimizin ve istikbalimizin en büyük teminatıdır” değerlendirmesi yaptı. 

Ünlü açıklamasında, Atatürk’ün bu günü çocuklara armağan ettiğini hatırlatarak şunları söyledi: “Bizler de tıpkı ecdadımız gibi çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine güçlü bir şekilde bağlı, vizyon sahibi nesiller olarak yetişmesi adına sorumluluklarımızı yerine getirmeye özen gösteriyoruz. Biliyoruz ki bu mesuliyet aynı zamanda vatanımızı kanları ve canları pahasına bize miras bırakan kahramanlarımıza olan borcumuzu da ifade etmektedir.

Bu mutlu gün vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hür irademizi ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum.

Tüm çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir