Giresun

VALİ TEMELE ŞİŞE ATTI

GİRESUN VALİSİ DURSUN ALİ ŞAHİN, YENİ ÖZEL İDARE BİNASININ TEMELİNE NOTLAR YAZILI ŞİŞE BIRAKTI 

Giresun yeni İl Özel İdaresi binası ve kültür merkezi inşaatının temeli törenle atıldı. Törende, Mimar Sinan'ın yaptığı gibi binanın temeline şişe içinde not bırakıldı.DSC_2488Özel İdare binası  önünde yapılan tören halkoyunları gösterisiyle başladı. Ardından da saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, birlik mesajı verdi. DSC_2476

Öden; "İl Özel İdaresi alt ve üst yapıda önemli hizmetler yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. Bugün burada bir araya gelmemize vesile olan da bu güzel hizmetlerden biridir. Havaalanının yapılmasıyla ilimize gelip ve giden nüfus artacaktır.İşte biz o günlere ne kadar hazırız. Bunu sorgulamalıyız.Kendi içimizde birbirimizi sonu gelmeyen eleştirilerle yıpratacağımıza ilimizin geleceğini hazırlamak adına enerjimizi harcamalıyız” diye konuştu.
Hizmet binalarının, kurumların prestiji olduğunu ifade eden Vali Dursun Ali Şahin ise şöyle konuştu: “Binalar hizmet veren memurlara verimli çalışmaları için şevk verir.İşte biz de bugün burada 17 milyon TL muhammen bedelle ihaleye çıkan ve 2014 yılı sonunda tamamlanması hedeflenen güzel bir binanın temelini atıyoruz.Ayrıca, bu binanın temeline gelecek kuşaklara iletilmek üzere bir mektup bırakıyoruz.Bizlerin hayatta olmayacağı gelecek o günlerde bu binanın yıkılıp yerine başka bir bina yapılacak olduğunda sahiplerine ulaşacak olan bu mektupta bugünün şartlarını öğrenmiş olacaklardır.”
DSC_2479
Giresun ile ilgili yıl içerisinde yapılması planlanan yatırımlar hakkında da bilgi veren Vali Şahin; şunları söyledi: “Giresun’un önündeki önemli sorunlar hergeçen gün giderilmektedir. En önemli sorunların başında çöp gelmekteydi. Bu konuda Çevre Bakanlığı tarafından önemli bir ödenek gelecek ve devam etmekte olan çalışmalar sonuçlanacaktır.Dolayısıyla Giresun’un çöp sorunu bitecektir.Yine 7 milyar dolarlık bir proje olan 40 kilometre civarındaki çevre yolu projesinin tünellerle, viyadüklerle ilgili çalışmaları devam etmekte.Bir iki ay içinde kaleye teleferikle birlikte bir çok yatırımın temeli atılacaktır. Yıl içerisinde yine 10 bin haneye doğalgaz verilmeye başlanacaktır. Bütün bu yatırımlar Giresun’a yakışıyor ve Giresun bunları hak ediyor. Bu yatırımlarla Giresun çağ atlayacaktır.”

dwF

Yapılan konuşmaların ardından Vali Dursun Ali Şahin ve İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden birlikte düğmeye basarak Özel İdare hizmet binası ve kültür merkezi inşaatına harç döktü. Ayrıca inşaat temeline, yönetici ve çalışanların dileklerinin yeraldığı liste şişe içerisinde binanın temeline bırakıldı.

Törene İl protokolü ve bazı ilçelerin kaymakamlarıyla belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri de katıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir