Giresun

VALİ ENVER ÜNLÜ, “TEDBİRLERE UYMAK VİCDANİ SORUMLULUKTUR”…

Giresun Valisi Enver Ünlü, Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınanKovid-19 salgınıyla mücadelede alınan tedbirlerin uygulanmasına yönelik saha denetimi gerçekleştirdi.VALİ ENVER ÜNLÜ, "TEDBİRLERE UYMAK VİCDANİ SORUMLULUKTUR"...“RİSKLİ BULDUĞUMUZ YERLERDEN, KALABALIKTAN UZAK DURALIM” R
Atatürk Meydanı, Gazi Caddesi, Orhan Yılmaz Caddesi ve Malpazarı mevkilerinde gezen Vali, esnafları ve vatandaşları temizlik, maske ve sosyal mesafe konusunda uyardı. Ünlü, vatandaşlara zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları uyarısında bulunarak, akraba, eş ve dost ziyaretlerine ara vermelerini tembih etti.
Vali Ünlü, bu tür denetimlerin cezalandırma amacıyla değil rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik olarak yapılacağını ifade ederek “ Koronavirüse karşı mücadelemizi büyük dikkat ve ciddiyetle sürdürüyor; denetlemeye, bilgilendirmeye ve uyarmaya devam ediyoruz. Yerinde karar dönemi ile kademeli normalleşmeye başlayabilmek için tedbirlere daha çok önem vermek zorundayız.
Görevlilerimizce Gazi Caddesine giriş/çıkış noktalarında HES kodu sorgulaması yapılıyor. Aldığımız kararlarla vatandaşlarımızın sağlık ve huzurunu korumaya çalışıyoruz. Salgın bitene kadar tedbirlerden taviz vermeden mücadelemizi sürdüreceğiz. Tedbirlere uymak vicdani sorumluluktur. Riskli bulduğumuz ve kalabalık ortamlardan uzak duralım. Unutmayalım ki, her şey bizim daha sağlıklı ve sevdiklerimizle bir arada yaşam sürebilmemiz için” .
Vali Enver Ünlü, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada bölgemizdeki illerde belirgin bir artışın olduğuna dikkat çekerek, bu kritik süreçte vaka sayılarının aşağı çekilmesi için denetim ve kontrollerin sıklaştırılacağını, kalabalık ortamların oluşmaması için gerekli önlemlerin alınarak hareketliliğin azaltılması ve önlenmesi için de gerekli önlemlerin alınacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir