Giresun

VALİ TAŞKESEN’DEN HES TEPKİSİ

HES'LER KONUSUNDA OLUMLU GÖRÜŞLERE SAHİP VALİ DURSUN ALİ ŞAHİN'İN DE KATILDIĞI TOPLANTIDA TOKAT VALİSİ MUSTAFA TAŞKESEN "HES'LER KELKİT HAVZASINA ZARAR VERDİ" DEDİ

Kelkit Havzası Kalkınma Birliği Nisan Ayı Toplantısı, Tokat'ta yapıldı.
26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Tokat Valisi ve Kelkit Havzası Kalkınma Birliği Başkanı Mustafa Taşkesen, birliğin en önemli görevinin, Kelkit havzasının kirlenmemesini sağlamak ve oluşan kirliliği önlemek olduğunu belirtti.
Hidroelektrik santrallerine (HES) değinen Taşkesen, "Bunlarla ilgili de hassas üyelerimiz ve hemşehrilerimiz bizlere ulaşıyor, nehrin kirlendiğini, suya giremediklerini üzülerek bize söylüyor" dedi.
Kelkit Vadisi'nde birçok HES yapıldığını ifade eden Taşkesen, "Hiçbirimizin de haberi yok. Gördüğüm kadarıyla il ve ilçelere bir katkısı da yok. 8 aydır bir HES yapan Allah'ın kulu, gelip beni ziyaret etmedi. Çok büyük firmalar var. HES'lerin yapımıyla beraber Kelkit havzasında bayağı bir tahribat var. Bunlar konusunda da birlik bir farkındalık oluşturabilir diye düşünüyorum. Temizlikle beraber çevrenin bozulmasına yardım edebilir diye düşünüyorum" diye konuştu.
Toplantıya, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Gümüşhane Valisi Yusuf Maya, Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir