Aktüel

VALİ ŞAHİN’DEN ‘AKÇELİ İŞLER’ TEPKİSİ

HABER-FOTOĞRAF:UFUK KEKÜL

VALİ VEDA YEMEĞİNDE, MASAYA YUMRUĞUNU VURARAK "KENDİSİNİ ZOR DURUMDA BIRAKAN", "3-5 KURUŞA MUHTAÇ' KİŞİLERE VERYANSIN ETTİ…

Valiler Kararnamesi ile merkez Valiliğine atanan Giresun Vali Dursun Ali Şahin kendisi için düzenlenen veda yemeğinde masaya yumruğunu vurdu ve '3-5 kuruşa muhtaç olmak için çalışanlar' olarak nitelendirdiği kişilere sert çıktı.  Vali, "beni zor durumda bırakanlara hakkımı helal etmiyorum. " dedi.

        VALİ: ŞOKE OLDUM…

Görevden alınmasını hazmedemediği görülen ve konuşmasında sık sık gözleri dolan Vali Şahin, "bayram sonrasında yapacaklarımızı planlıyorduk, panoya sıralayıp yazarken müsteşardan telefon geldi merkeze alındığımı öğrendim. Önce hayırlı olsun dedim, sonra şok oldum" dedi.

"Benim maksadım Allah'ın rızalığı içindir. Giresun'da aldığım 'Allah razı olsun' ifadeleri benim sırtımı yere getirmeyecektir" diye konuşan Dursun Ali Şahin, şunları söyledi: ”Ağustos ayının 14’ünde görevimi tamamlayıp Giresun’dan ayrılacağım.Ağustos ayı Türk tarihinde zaferlerle dolu bir ay.Bende Giresun’un 47.Valisiyim.Giresun’un gönüllü alaylarından biride 47.Alay.O alay ki tamamı şehit olmuş.Sadece bir kişi hayatta kalmış.O büyük insan Hüseyin Avni Alparslan orada şahadet şerbetini içmiş.Ruhları şad olsun Allah Hz.Peygamber’e komşu etsin diyorum”.Vali Şahin’in bu konuşması esnasında gözleri dolarken ağlamamak için kendisini zor tuttuğu görüldü.

VALİ '3-5 KURUŞA MUHTAÇ' KİŞİLERE HAKKINI HELAL ETMEDİ

Vali Şahin'in konuşmasındaki en çarpıcı bölüm ise kendisine yönelik yapılanları hatırlattığı bölümdü. Oldukça tepkili konuşan Şahin, '3-5 kuruşa tamah(tenezzül) edenler' dediği kişilere adeta veryansın etti. Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü "Tabi ki bu görev esnasında hatalar, kusurlar olmuştur. Hata mutlaka bendedir. Hatası da bendedir, kusuru da bendedir, suçu da bendedir. İnsanların hataları vardır. Kimse tam anlamıyla kusursuzum diyemez. Eğer söyleyen varsa inanın yalan söylüyordur. Kusursuzluk sadece peygamberlere mahsustur. Bazen o samimi ifadeler başka anlamlara çekildi. Vallahi o samimi ifadeleri başka anlamlara çekenlere hakkımı helal etmiyorum. Beni zor durumda bırakanlara kesinlikle hakkımı helal etmiyorum. Ben buraya heyecanla geldim. Arkadaşlarıma hep bunu aşıladım. Heyecanı vermeye çalıştım. Bu denli çalışanlar 3-5 kuruşa muhtaç olmak için çalışanlar, tutup da benim bu güzel iyi niyetimi kötüye kullananlara hakkım haram olsun. Onlara bu dünyada zehir olsun diyorum"

Şahin'nin bu konuşması tartışma yarattı. Şahin'in ilişki içinde olduğu kişileri töhmet altında bıraktıığı savunulurken;  bahsettiği kişilerin milletvekilleri mi, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden mi, belediye başkanları mı veya başka isimler mi olduğu merak konusu oldu.. 

Vali Şahin, katılanlara; "Giresun'da 28 ay önce sevgi, heyecanla göreve başladığını, aynı duygularla da görevinden ayrıldığını ve Giresun sevdasının hiçbir zaman bitmeyeceğini söyledi.  Vali, " Herkes dünyada rolünü oynuyor.O rolünü oynayıp ‘Allaha ısmarladık’ diyor.Benim de senaryom burada bitti" sözleriyle veda etti. 

Etiketler

Bir yorum

  1. Sayın valimiz neden bu isimleri aciklamiyor? Kendisi gidiyor en azindan yeni vali kimin ne olduğunu bilsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir