Aktüel

VALİ ÖĞÜTLERİ

Giresun Üniversitesi ve Türkiye İş Kurumu Giresun İl Müdürlüğü tarafından düzenelen 2. Kariyer Günleri, "Kariyerinizde doğru hamle" konulu konferansla sona erdi. DSC_0091

“Kariyer Günleri” 26 Nisan Cuma programında Doç. Dr. Ayşe Özcan oturum başkanlığını yaptığı Giresun Telekom İl Müdürü Orhan Bülbül, Levent Şanlı, Ayten Özer ve Coşkun Sefertaş'ın konuşmacı olarak katıldığı bir sunum gerçekleştirildi.

DSC_0065

Konferansta konuşan Vali Dursun Ali Şahin, üniversite gençliğine ve katılımcılara başarılı olmanın sırlarını anlattı. Üniversitelilere kendilerini güzel ifade etmelerini, dost kazanmalarını, abartıdan kaçmalarını ve sabretmelerini tavsiye eden Vali Dursun Ali Şahin, konuşmasını şiirler ve ünlü düşünürlerin sözleriyle süsledi. Şahin konuşmasında,  "Her şeyden önce bir işe başlamak için kendini güzel ifade etmen gerekir. Bunun yolu da çok 

okumaktan geçer. İyi okumak gerekir ve birbirinizle lüzumsuz şeyleri konuşacağınıza güzel şeyleri paylaşmalısınız. Dost kazanın. Dost kazanmanın yolu bir merhabadan geçmektedir. Ancak doğru dost güzelken, kötü dost seni kötü yola götürüyorsa yalnız kalmak daha iyidir. Bir de başarı sabrın arkasına gizlenmiştir. Birkaç denemede başarısız oldum diye düşünmemek, üzülmemek gerekir. Aksine daha azimli ve gayretli olunmalıdır. Başarılı olmanın bir başka kuralı da doğru olacaksın, abartıdan kaçacaksın" dedi.
DSC_0053

Yapılan konuşmaların ardından Vali Dursun Ali Şahin, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, İŞKUR İl Müdürü Mustafa Sarı ve beraberindekiler çeşitli firmalar tarafından açılan stantları gezdi. Şahin stantlardaki temsilcilerden ürünler hakkında bilgiler aldı. 

 DSC_0090

Konferans katılımcılara plaket sunumuyla sona erdi

 DSC_0093

Rektör Attar, kapanışta yaptığı konuşmada, “Üniversite-Sanayi işbirliğinin somut bir örneği olan bu etkinliğin daha da gelişerek geleneksel hale gelmesi için, üniversite olarak elimizden gelen çabayı göstereceğiz. 23 firmanın temsilcilerini öğrencilerimizle buluşturan bu etkinliğin, gençlerimiz açısından son derece verimli geçtiğine inanıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir