Eğitim

VALİ ÖĞRENCİLERLE YEMEKTE…

Gedikkaya'da bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı 361 yataklı Giresun Öğrenci Yurdun B bloğu ziyaret eden Vali Karahan, Yurt Müdürü Mustafa Kahya'dan bilgi alarak öğrencilerle birlikte yemek yedi. Pırıl pırıl genç üniversite öğrencileriyle bir arada bulunmaktan duyduğu mutluluğu belirten Vali Karahan, “Sizlerle birlikte olmak sorunlarınızı dinlemek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdik. 

Öncelikle Giresun'da bir okulu tercih ettiğiniz için size ve ailenize teşekkür ediyorum. Üniversite yurtlarında kalan 2 çocuğumdan dolayı  sorunlarınızı iyi biliyorum. Görev yaptığım Giresun'dan 12 yıl önce ayrılmıştım. 12 yıl önceye göre yurtların tüm şartları çok daha iyileştirilmiş. Yurdumuz çok konforlu ve güvenli. Ayrıca yönetim de başarılı. Sizlerin daha rahat ortamlarda konaklayarak eğitim öğretiminizi sürdürmeniz yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mezun öğrencilerimize  başarılar diliyor, Giresun'u hiç unutmamanızı ve tekrar tekrar ziyaret etmenizi diliyorum” şeklinde konuştu. 
Vali Karahan'ın daha önce Giresun'da görev yaparken de yurdu sık sık ziyaret ederek desteklerini esirgemediğini belirten Yurt Müdürü Mustafa Kahya'da  “Sayın Valimiz o zaman olduğu gibi şimdide yurdumuzu ziyaret ederek ilimize geldiği ilk günden bugüne desteğini hiç esirgemedi. Bizlerde Giresun Yurdu ailesi olarak personeli ve öğrencisiyle layık olmaya örnek bir yurt olmaya gayret ediyoruz” dedi. Konuşmaların ardından öğrencilerle yemek yiyen Vali Karahan, öğrencilerin sorunlarını dinleyerek bir süre sohbet etti.Yurt ziyaretine Cumhuriyet Başsavcısı Abidin Bozkan, İl Jandarma Komutan Vekili Mustafa Gezer ve İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk de katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir