Giresun

VALİ NÖBETTE…

Vali Hasan Karahan, 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişimini protesto için Atatürk Meydanında demokrasi ve milli iradeye sahip çıkma nöbeti adı altında toplanan halka destek verdi.

Karahan burada yaptığı konuşmada, “Biz Milletiz. Biz Allah’ın izniyle oyumuzu verdiğimiz adamı başımıza getiririz. Beğenmesek indiririz. Söz milletindir. Buna kimse müdahale edemez. Milleti bir şekilde kandırıp, münafıkça en güvendiğin adamlar olarak, en yakınına kadar sızarak, yılanca gelip de bu Milletin liderine, bu Milletin Genelkurmay Başkanına, bu Milletin Jandarma Genel Komutanına hainlik yapan adamı biz istemiyoruz.
Gecede Kur’an Tilaveti, şiirler okunurken, Bulancak Belediyesi Mehteran Takımı da çeşitli gösteriler sundu.
Atatürk Meydanında demokrasi ve milli iradeye sahip çıkma nöbeti tutan halka destek vermek için meydana gelenler arasında; Vali Hasan Karahan, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk, önceki dönem Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik ve Barış Demirtaş, bazı ilçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, belediye başkanları, , daire amirleri ve kamu çalışanları, siyasi parti temsilcileri, meslek grubu temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir