Giresun

VALİ MUHTARLARA GÖREVLERİNİ HATIRLATTI

Giresun Valisi Hasan Karahan, 2014 yılı 1.'inci Muhtarlar Toplantısı düzenledi.  Merkeze bağlı 27 Mahalle Muhtarları ve ihtiyar heyeti üyelerinin katıldığı toplantıda, konuşan Karahan, muhtarlardan mahallelerine sahip çıkmalarını istedi.

Toplantıya İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve katıldı.

Emniyet Müdürü Uğur Öztürk de, Muhtarları Mahallelerinde dolaşan yabancı şahıslar ve şüpheli araçlara karşı duyarlı olmalarını belirterek, mahallede bulunan metruk binalarda ve açık alanlarda mahalle sakinlerini rahatsız edecek tarzda ve çocuklara olumsuz örnek teşkil edecek nitelikte alkol alınması, yüksek seste müzik dinlenmesi durumunda 155 Polis İmdat telefonunu arayıp bilgi vermelerini söyledi.

Uzun süreli evden ayrılma durumunda komşularla ilgili duyarlı olunması gerektiğinin altını çizen Müdür Öztürk, 18 yaşından küçüklere otobüs bileti satışının, çocuklara sigara, çakmak ve çakmak gazı satışı ile tane sigara satışının Valilik kararı ile yasaklandığını yineledi.

Konuşmaların ardından Asayiş Şube Müdürü Rıfat Nural Demir Giresun'da meydana gelen asayiş olayları ve çözüm yolları hakkında sunum yaparken toplantı, muhtarların mahalleleri ile ilgili görüş ve önerileri dinlenerek sona erdi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir