EğitimGiresun

VALİ KARAHAN’DAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER…

Giresun Valisi Hasan Karahan,  2013-2014 eğitim -öğretim yılına başlaması nedeniyle yayımladığı mesajda , öğrenci, öğretmen, okul ve milli eğitim yöneticilerine başarılar diledi.
Karahan mesajında, “En büyük düşmanınızın tembellik ve cehalet, en büyük dostunuzun güzel ahlak, en güçlü silahınızın da bilgi olduğunu asla unutmayın. Sizlere sürekli okumayı ve düzenli olarak çok çalışmayı tavsiye ediyorum”.dedi.

 “Bir milleti yücelten ve ilerleten onun eğitim başarısıdır. İyi bir eğitim bir toplumu geri kalmışlıktan kurtardığı gibi modern, ileri, aydın bir toplum haline de getirir” diyen Vali Hasan Karahan, şunları söyledi: “ Bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırımdır. Zahmetli, büyük sabır ve özveri isteyen bu yatırımı, hedefi yüksek olan toplumlar, asla göz ardı etmezler.  Bu nedenle çocuklarımızı hep birlikte bugünden yarının dünyasında söz sahibi olacak şekilde yetiştirmek zorunda olduğumuzdan, ilimizde eğitim- öğretim hizmetlerinin nitelik ve nicelik açısından kalitesini yükseltmek için ne gerekiyorsa yapacağız.”

Öğrencilerin ailelerine de seslenen Vali “Lütfen yavrularımıza sahip çıkalım, onlarla yakından ilgilenelim, onlara zaman ayıralım, yetenekleri doğrultusunda eğitim almalarına sağlayalım. Çocuklarımızın başarısı için okul yönetimi ve öğretmenlerle sürekli iletişim ve işbirliği içinde olalım. Herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için okul içinde olduğu kadar, okul dışında da çocuklarımızla yakinen ilgilenelim” ifadelerinde bulundu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir