Giresun

VALİ KARAHAN’DAN ŞEHİT VE GAZİLERİ YÜCELTEN SÖZLER

Giresun Valisi Hasan Karahan, Gaziler Günü ve Atatürk'ün Giresun'a gelişinin yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda,"bu topraklar bizlere şehit ve gazilerimizin emanetidir"dedi. 

Karahan mesajında, şunları söyledi: "Büyük Önder Mustafa      Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik unvanının verilişinin 92. yıldönümünde Gaziler Gününü ve Atamızın Giresun’a gelişinin 89. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.

Kahramanlığın, cesaretin ve fedakarlığın sembolleri olan gazilerimiz, bizlere emanet edilmiş aziz varlıklardır. Bu topraklar bizlere onlardan nasıl emanet ise, onlar da vatanımızın bizlere yüce bir emanetidir.

Gazilerimiz; ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan nadide abideleridir. Bizler şehit ve gazilerimizin sayesinde bu topraklarda barış, kardeşlik ve huzur içinde  yaşadığımızın şuurundayız Onlara hak ettikleri saygı ve hürmeti göstermek hayatta kalanları hatırlamak ve sorunları ile yakından ilgilenmek toplum olarak en büyük sorumluluğumuzdur.

Vatanımızın birliğini korumak, dirliğini sağlamak ve esenliğini devam ettirmek amacıyla; canlarından vazgeçmeye niyetlenmiş kahraman gazilerimizin ve  ortaya koyduğu  fedakârlıklarının, her fırsatta hatırlanması ve hatırlatılması hepimizin milli ve insani  bir görevidir.

Bu anlamlı gün dolayısıyla başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazi ve malullerimizi de minnet, sevgi ve saygıyla selamlıyorum."

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir