Giresun

VALİ KARAHAN ABD’DE:“GİRESUN’U ATAĞA KALDIRABİLİRİZ”

New Jersey’de Amerika Giresunlular Derneği’nin düzenlediği etkinliğe katılmak üzere ABD’de bulunan Giresun Valisi Hasan Karahan, Amerika'daki Giresunlu işadamları ile bir toplantı gerçekleştirdi. Vali, işadamlarına “Giresun’a yatırım yapın” çağrısı yaptı. 

Vali Karahan ve eşi Şule  Meral Karahan Merkezi New Jersey Eyaletinde bulunan Amerika Giresunlular Derneğini ziyaret etti.  Karahan’lar, Dernek Başkanı Cevdet Özdemir,  yönetim kurulu üyeleri ve Giresunlu gurbetçilerimiz  tarafından  karşılandı. 

Toplantı başkan Özdemir’in derneğin Amerika'daki çalışmaları ve bu ülkedeki yasayan Giresunluların sorunları ile ilgili bilgi sunumuyla başladı.

Giresun’daki yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren ve gurbetçilerin sorularını cevaplayan Vali Karahan, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.  Amerika'daki Giresunlu işadamlarını kendi illerine yatırım yapmaya davet etti.

Vali Karahan, konuşmasına şunları söyledi:"Bir tarafta Ordu diğer tarafta Trabzon… Giresun arada sıkışmış kalmış. Eksiklerimizi tamamlayarak çok çalışarak arayı açmadan farkı kapatmalıyız. Yeni projeler, yeni iş imkanları açarak Giresun'u atağa kaldırabiliriz.

Havaalanı çalışmaları devam ediyor ve artık sona yaklaşıldı. Çalışmaları devam eden projeler var. Dışarıdan da yatırımcıyı Giresun'a çekebilmeliyiz. Giresun'a burada sizlerin de ve  herkesin sahip çıkması gerekiyor. Her şeyi birilerinden istemeyelim, birilerinin yapmasını beklemeyelim bizler yapmaya gayret gösterelim".

2013-1782-3

Amerika Giresunlular Derneği Başkanı Cevdet Özdemir de  Vali Hasan Karahan'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyetini belirterek  “Sayın Valimiz ve beraberindekileri  ağırlamaktan onur ve gurur duyduk. Valimiz çalışmalarımız hakkında bilgi aldı kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum ve şükranlarım sunuyorum” dedi. 

Ziyarete Espiye Kaymakamı Osman Bilgin ile Yağlıdere Kaymakamı Osman Aydoğan da katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir