GenelGiresunManşet Üstü

VALİ KARAHAN 2014 HEDEFİNİ ÇİZDİ

*ÇANAKÇI ÇÖP TESİSİ MAYIS’TA TAMAMLANIYOR. 2 MİLYON TL’LİK AYRIŞTIRMA MAKİNASI ALINACAK

*KALE’YE TELEFERİK İÇİN YATIRIMCI ARANIYOR. YAP-İŞLET DEVRET YÖNTEMİYLE KURULACAK

* EĞLENCE VE ALIŞVERİŞ MERKEZİ YERİ ARAŞTIRIYORUZ.

*350 YATAKLI UYGULAMA EĞİTİM-ARAŞTIRMA HASTANESİ İNŞAATI BAŞLAYACAK.

*EĞRİBEL TÜNELİ PROJESİNİ TAKİP EDİYORUZ.

*KULAKKAYA’YA KIŞ VE KAYAK TURİZMİ PROJESİ HAZIRLIYORUZ 

2014-10-1Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Gazetecilerin yeni yılını ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Giresun Valisi, 2014 yılında devlet yatırımlarının planlamasını ve takiplerini yapacaklarını söyleyerek hedeflerini anlattı. Katı Atı Birliği tarafından Çanakçı ilçesine kurulan çöp tesisinin2014 yılı mayıs ayından sonra tamamlanacağını açıklayan Karahan,bu yıl içinde tesise 2 milyon lira değerinde makine aksamının montajının yapılacağını açıkladı.

Toplantıya, Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram ve Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Cahit Akdoğan da katıldı.

DSC_1225

VALİ 2014 HEDEFLERİNİ ANLATI 

Vali Karahan, konuşmasında, Giresun Kalesi’ne teleferik projesi ile ilgili çalışmanın sürdüğünü söyledi. Vali, Teleferiğin projesinin hazır olduğunu belirterek “Teleferik yaklaşık 15 trilyonluk bir yatırım. Yap-İşlet-Devret modeliyle gerçekleştirilecek olan teleferikle ilgili asıl merkezi İsviçre’de olan Bursa da bir firmayla görüşmelerimiz devam ediyor. Proje Bursa’daki firmaya gönderildi. Karşılıklı incelemelerin ve görüşmelerin ardından teklif için masaya oturacağız. Ayrıca sponsor arayışlarımızda devam ediyor.” dedi.

Diğer hedeflerini de anlatan Vali Hasan Karahan,şunları söyledi: “Kulakkaya Yaylası’nda kış turizmine yönelik bir çalışmamız var.Eğribel Projesi’nin takibini yapıyoruz. Sağlık Bakanlığı’nın 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatı başlayacak. Ordu-Giresun Havaalanı’nın faliyete geçmesiyle birlikte Giresun’un kapsamlı bir alışveriş merkezine ihtiyacı var. Yine 150 dönüm arazi üzerine kurulacak Samsun-Ordu-Trabzon illerine de hizmet verecek bir eğlence merkezi talebi var.

Çanakçı’ya kurulan tesisin %95’i tamamlandı. Sözleşmeye göre mayıs ayında teslim alacağız. Ayrıştırmayı yapacak makine aksamı için Hollanda’da bir firma ile görüşülüyor. Mühendislerimiz yerinde gidip görecekler”.

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, böyle bir organizasyon nedeniyle Vali Karahan’a gazeteciler adına teşekkür etti. Toplantı günün anısına toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir