AktüelGiresun

VALİ: İŞADAMLARI TURİZM TESİSİ YAPMALI

Giresun Valisi Hasan Karahan, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle yaptığı  açıklamada, " Kalkınmada   önemli bir sektör olan turizm, ekonomiye katkıda bulunmanın yanı sıra, geçmişten günümüze gelen zenginliklerin ve kültürel değerlerin tanıtılması için de son derece önemlidir"dedi.  

Giresun'un denizi, yaylaları, adası ve konuksever insanları ile önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu vurgulayan Karahan, yatırımcılara da çağrıda bulunarak şunları söyledi:"  Son yıllarda doğa ve yayla turizmi yaygınlaşmaktadır. Özellikle en güzel ve en fazla yaylaların ilimizde bulunması ve turistlerin yaylaları tercih etmesi, Giresun’u diğer illere göre daha avantajlı duruma getirmektedir.

Tarihî ve kültürel zenginlikleri ile doğal güzelliklerin iç içe yaşandığı ilimizde, turizm potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için elbirliğiyle gayret göstermemiz gerekmektedir.

İlimizde turizmin gelişmesinde Valiliğimizin yanı sıra yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve vatandaşlarımıza da önemli görevler düşmektedir. 

Yine ilimizin turizm açısından cazibe merkezi haline gelmesi için özel sektör kuruluşlarının da uygulanabilir projeler üreterek, turistik tesisler yapmaları gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle bu yılın ilimizde bulunan bütün turizm değerlerinin ön plana çıkarılacağı bir yıl olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım".

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir