Giresun

VALİ: GİRESUN ÜNİVERSİTESİ BİR NİMET…

Giresun Valisi Hasan Karahan Giresun Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Aygün Attar’a iadeyi ziyarette bulundu.

Rektörlük binası girişinde Attar ve üniversite yönetimi tarafından karşılanan Vali Karahan, daha sonra makamda üniversite hakkında bilgi aldı.

Bu yıl 8 bin öğrencinin Giresun Üniversitesini tercih ettiğini, şu an itibariyle 3 bin civarında öğrencinin kaydını yaptırdığını söyleyen Aygün Attar, 36 ülkeden 1000 öğrencinin de Giresun üniversitesinde okuyacağını, bu öğrencilerden 800’ünün müracaatını yaptığını belirtti.

Üniversitelerin bir ilin her andan kalkınmasında büyük rolü olduğunun söyleyen Karahan, ise“Üniversite bizim için bir nimet olup, ilimize getirisi ve katkısı çok fazladır. Öğrenci sayısının 30 binlere çıkması da sevindirici bir durumdur. ilimizin canlılığını arttırmaktadır.  Üniversitenin daha da gelişmesi ve büyümesi için imkanlar ölçüsünde elimizden gelen desteği yapacağız” şeklinde konuştu.DSC_6008

11 YIL SONRA ODASINA VALİ OLARAK GELDİ

Vali Karahan, daha önce Vali Erhan Tanju ve Ali Haydar Öner döneminde Vali Yardımcısı olarak görev yaptığı odaya da girdi. Bir an duygusallaşan Karahan, odaya bakarak anılarını tazeledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir