Giresun

VALİ GİRESUN FETÖ SORUŞTURMASINDA BİLANÇOYU AÇIKLADI

Giresun Valisi Hasan Karahan, ilimizdeki 3 yıllık görev süresini değerlendirmek üzere bir basın toplantısı düzenleyerek bilgiler verdi. 

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ile ilgili açıklama yapan Karahan,”FETÖ terör davasında bizim görevden uzaklaştırdığımız kamu personelimiz 373, bugün Giresun da meslekten ihraç edilen personel sayısı 27, bunun dışında tüm kamu kurumlarından gözaltında 60 personel bulunmaktadır. Tutuklanan kamu görevlisi şu anda 100, Adli Kontrol şartıyla serbest bırakılanlar 33, serbest kalanlar 19 kişidir. Diğerlerinin işlemleri devam ediyor” dedi.

Basın mensuplarının soruları üzerine; başta yeni yapılan İl Özel İdaresi Hizmet Binası olmak üzere turizmde gelinen nokta, Ordu-Giresun Havalimanı, Eğribel Tüneli, Çavuşlu Çöp Tesisleri ve Giresun Üniversitesi gibi önemli yatırımlarla ve projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Karahan, Özel İdare hizmet binasını satın alan ve otel, alışveriş merkezi yapacağı söylenen, Valilikle de protokol yapan Titanic Otelleri’nin sahiplerinin turizmde yaşananlar nedeniyle bundan vaz geçtiğini açıkladı.

Binanın satışı ile ilgili çalışmaların süreceğini söyleyen Vali”bu yatırımdan daha küçük bir proje olarak, bir 5 Yıldızlı Otel yaparız sözü verdiler. Biz onlara uygun bir yer arayışı içerisindeyiz. 100 odalı, büyük bir toplantı salonu, düğün salonu olan bir otel yapacaklar”dedi. 

Vali Karahan,  Özel İdarenin malı neticede. Aynı şartlarda veririz. Hatta onu söyledik. Yani TİTANİC’e verdiğimiz şartlarla aynı projeyi yapacak kişiye veririz” diyerek binayı Arap turizmcilerinde gezdiğini ve 30 katlık projeye dönüştürülüp, dönüştürülemeyeceği ile ilgili olarak Belediye ile görüştüklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir