Giresun

VALİ DÜZGÜNDEN ANLAMLI DAVRANIŞ

ORDU VALİSİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NİN SEMPOZYUM KONUKLARINI  DAVET EDEREK AĞIRLADI VE İLİNİ TANITTI

DSC_0184

Giresun Üniversitesi'nin düzenlediği "Uluslararası Kadın Sempozyumu ve Sanat Çalıştayı"na katılan aralarında B.M ve Unesco temsilcilerinin de bulunduğu 17 ülkeden 45 akademisyen, ilimizden ayrıldı.

DSC_0181

Konuklar,programın son gününde Ordu' Valisinin daha önce yaptığı davet zerine Ordu'ya gittiler. GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar ve konukları Ordu Valisi Orhan Düzgün ağırladı. Valilik toplantı salonunda konuklara hitabeden Düzgün, "Giresun Üniversitesi'nin böylesine önemli bir konuyu uluslararası düzeyde bir sempozyumla değerlendirmesini takdirle karşılıyoruz. Yol gösterici sonuçlar çıkacağına inanıyorum. Sayın Attar, bu etkinlikle aynı zamanda yöremizin de tanıtımını sağlıyor. Ordu-Giresun ilki komşu il. Sizleri buraya davet etmesi bu yakınlaşmayı güçlendiriyor. Ülkelerinizde illerimizin güzelliklerini anlatmanızı bekliyoruz" dedi.

Kız çocuklarının eğitimine çok fazla önem verdiklerini belirten Düzgün, "Kızlarımızın ilk öğrenimlerinden sonra lise dengi daha sonra üniversite yüksek öğrenimlerini tamamlaması konusunda da bazı devletimizin teşvik edici projeleri var. Bu şeklide kız çocuklarını okula gönderen fakir ailelere de özel teşvik imkanı sağlanıyor. Kadınlarımız iş içinde oldukları kadar aile içerisinde de önemli bir sorumluluklarının olduğunu biliyoruz. Çünkü çocuklarımızın yetiştirilmesinde annelerin önemli bir yeri var. Aile içerisinde huzur ve mutluluğun sağlanmasında da özel gayret gösteriyoruz. Şiddete uğrayan kadınlarımız için ilimizde geçtiğimiz yıl, kadın konuk evi açtık. Orada Ordu merkez ve ilçelerde şiddete uğrayan kadınlarımız, personellerin, psikologların ve uzmanların desteği ile rehabilitasyona tabi tutuluyor ve onları misafir ediyoruz" dedi. DSC_0188
Vali Düzgün'den sonra konuşan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, ise 3 yılda kadınların istihdamlarına yaptığı çalışmalar nedeniyle Ordu Valisi Orhan Düzgün'ü bir kadın akademisyen ve kadın rektör olarak kutladığı söyledi.  DSC_0194Attar, sempozyuma katılan İstanbul Üniversitesi 'nden rof.Dr. Nevin Ateş ve Ankara Üniversitesi'nden Prof. Dr. Serpil Sancar ile birlikte Vali Düzgün'e Fındık Başımızın Tacı heykelinin figüründen oluşan plaket sundu

Ordu Valisi Orhan Düzgün de Rektör Attar'a Ordu’nun sembolü olan oksijen logolu hediyeyi verdikten sonra grup toplu halde Ordu Valiliği önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

KÖOİ

Vali Düzgün, konuklar onuruna daha sonra Ordu Boztepe'de  yemek verdi. Teleferikle Boztepe'deki  tıuristik tesise götürülen konuklara, yerel yemeklerden oluşan bir menü sünulurken, Vali Düzgün yemeğe katılarak konuklarla tek tek ilgilendi. 

DSC_0222DÜZGÜN'ÜN SON KONUKLARI- Vali Düzgün'ün Ordu'daki görevi bu fotoğraf çekildikten sonra sona erdi. Düzgün, konuklarını ağırlarken gelen telefonla birlikte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün imzaladığı kararname ile Gül'ün memleketi Kayseri'ye vali olarak atandığını öğrendi. 

 


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir