Giresun

VALİ BU İŞE NE DİYECEK?

Daha önce Ankara’da Giresun Tanıtım Günleri yapma yetkisinin kendilerine verildiğini açıklayan Giresun Konfederasyonu, 9-12 ekim tarihlerinde yapılacak olan etkinliği mahkemeye vereceğini açıkladı.

Giresun Konfederasyon Başkanı Sıtkı Ada yaptığı yazılı açıklamada; “Giresun Konfederasyonu olarak Ankara’da Giresun Tanıtım Günleri yapmak için yaptığımız girişimler sonucu Giresun Valiliği’nin olurlarıyla bu yetki bize verilmiştir. Valiliğin verdiği yetkiyle çalışmalarımız başlatılmış her türlü reklam,yanıtım ve anlaşmalar sağlanmıştır. Ancak son anda konfederasyon olarak bizim yapmamız gereken etkinliğin iptal edildiğini öğreniyoruz. İptal edilen bu etkinliğin Sivil Toplum Kuruluşlarımızın üst kurul temsilcisi olan konfederasyonumuz dışlanarak yapılmaya çalışılmaktadır.

Giresun konfederasyonun tek amacı ve gayesi Giresun ‘a  Giresunluya hizmet etmektir. İstanbul’da ilk federasyon ve konfederasyon kuran dernekleri bir araya toplayan kaynaşmayı sağlayan, ilk Giresun etkinliğini 2007 yılında 13 gün Kadıköy meydanında tanıtım etkinlikleri yapan , ve İstanbul’da , 3 bin 500 kişiyle mayıs 7 ‘si etkinlikleri için gemi gezilerini 2006, 2007 ve 2008 yıllarında yapan kurumuz.Giresun etkinliklerinden  para kazanmayı istemeyen Giresun etkinliklerinden gelir sağlayıp şirketler kurmayı düşünmeyen kurum olarak yolumuza devam edeceğiz.Konfederasyon olarak bizlerin hiçbir ticari gelir düşünmeden kültür ve tanıtım amaçlı yapmayı düşündüğümüz etkinliği ticari kuruluşların ticari amaçla yapacakları aşikardır.  Oysaki Giresun Konfederasyonu yaptığı etkinliklerinden elde ettikleri gelirleri, Giresunlular’a öğrencilere ihtiyaç sahiplerine veren dağıtan bir kuruluş olduğunu herkesin bilmesini istiyoruz.

Ayrıca bilinmelidir ki bu etkinlikle ilgili her türlü hukuki mücadele başlatacağız.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir