Aktüel

VALİ ŞAHİN GAZETECİLERE AÇIKLADI…

VALİ DURSUN ALİ ŞAHİNİ AK PARTİ İKTİDARINDA YENİ BİR GÖREVE GETİRELECEĞİNE İNANIYORDSC_5175

Vali Dursun Ali Şahin, Giresun Gazeteciler Derneği’ni ziyaret ederek, gazetecilere veda etti.

Burada bir konuşma yapan Şahin, Giresun’un halkın gönlünde yer etmenin en kolay il olduğunu belirterek ”Güzel hizmetler yapmaya çalıştık. Çalışmalarımızda meyveler tomurcuk halindeydi tam meyvesini verecekken böyle oldu.” dedi.

"Bir gazetecinin bir başka görev verilebileceği yönünde izlenim var. Milletvekillerinin açıklamaları var, yeni görev olacak mı?" sorusuna yanıt veren Vali Şahin, ”Ben boş kalmam. Benim emekliliğim 2016 yılında. Daha vaktim var. Ben mutlaka görev alırım. Buna inanıyorum” diye konuştu. Şahin Giresun Belediye Başkan adayı olacağı yönündeki soruya da ‘olmaz’ demedi ve ‘No coment (yorum yok’ diye yanıt verdi..

Görevden alınmasının bayram öncesi ve Kadir Gecesi olmasını yadırgadığını ima eden Şahin, şunları söyledi: “Bayramdan sonra ne yapalım diye düşünüyorduk. Maddeler halinde yapacaklarımızı yazıp yol haritası çıkarırken müsteşarımız aradı. 'Bana zor bir görev verildi' deyince 'dedim merkeze mi alındım?' 'Hayırlısı olsun' dedim. Ama sonradan şok oldum. Biz ne ile uğraşırken birden ne oldu. Ben ne hazırlarken ne oldu? Osun biz tevekkül eden insanlarız. Ben sadece 3,5-4 yıl kalırım diye tahmin ediyordum. 2,5 yıl kaldım. Ben elimden geleni yaptım ve zamanı çok iyi değerlendirdim”

YENİ VALİ TELEFON AÇMAMIŞ

"Yeni gelen valiye tavsiyeleriniz olacak mı?" sorusunu yanıtlayan Vali Şahin, ”Bir kişi tavsiye istiyorsa telefon açar öğrenir. Ben arkadaşlara söyledim. Arkadaşlar şöyle, şöyle valiye söylersiniz dedim. Ben buraya gelirken Mustafa beye telefon açtım ve 'Mustafa bey bana bir diyeceğin var mı?' dedim. Biri bana sormadıkça ben niye damdan düşer gibi arayıp  ta şunu yapalım demem. İnşallah Giresun için hayırlı olur. Benim gidip gitmemem konusunda herhangi bir siyasi olay olduğunu düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Şahin’in konuşmasının ardından Giresun Gazeteciler Derneği adına bir konuşma yapan Giresun Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu üyesi gazeteci Ahmet Bilge ise, ”Sayın valimizi 2,5 yıl önce Giresun’a geldiği zaman performansı ile adeta basın camiasını arkasından koşturmuştu. Sayın valim çevre, turizm ve ulaşım konusunda imza atmış olan sayın valilerimizden birisidir. İcraat yapan insanlar ya eleştirilir yada takdir edilir. Bizlerde yeri geldi sayın valimizin çalışmalarını eleştirdik yada takdir ettik. Ama eleştirlere daima mütevazilikle yaklaşan sayın valimiz basın camiasının da doğru ve hızlı bilgi akışını sağlayabilmek adına 24 saat gerek telefonla gerekse şahsen daima ulaşılabilir olmuştur. Kendisine Giresun Gazeteciler Derneği adına çok teşekkür ediyoruz” dedi.DSC_5180

Konuşmaların ardından Giresun Gazeteciler Derneği adına Yönetim Kurulu üyesi İsmet Küçükbayrak Vali Şahin’e plaket takdim etti.DSC_5187

Giresun'da son 11 yılda 12. vali olarak görev yapan 47. Vali Dursun Ali Şahin'i gazeteciler;'bu tarihi anı ölümsüzleştirelim' diye topluca fotoğraf çektirerek uğurladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir