Aktüel

VALİ: ANNE TOPLUMUN DİREĞİ…

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, "Anneler Günü" nedeniyle yayımladığı mesajında, bir milletin temel direğinin aile, onun temelinin de anne olduğunu sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bireylerin yetişmesinde en büyük görevin şüphesiz annelere düştüğünü söyledi.

 Şahin, mesajında şunları söyledi:"Ailede asıl yükü çeken annelerimiz, insanlığın var oluşundan bugüne kadar sevginin, şefkatin, mücadelenin, çilenin, özverinin sembolüdür. Aile ve toplum içinde yaşanan ekonomik ve sosyal sıkıntıların asıl yükünü onlar çekmektedirler. Çocuklarımıza bir yaşam örneği olan anneler, evlatlarımızın kişiliğinin oluşması ve gelişiminde de en önemli etkendirler. Bütün analar, sevginin, saygının, hizmetin, onurun, gururun en büyüğüne layıktır. Annelerimize yılın her gününde hak ettikleri saygı, iltifat, sevgi ve güler yüz fazlasıyla gösterilerek hayır duaları alınmalı, kırıcı ve incitici tavır ve davranıştan mutlaka uzak durulmalıdır. Annelerimize borcumuzu ne yaparsak yapalım asla ödeyemeyiz ancak onların yaşamlarını kolaylaştırmak, yalnızca ihtiyaç duyduklarında değil her zaman yanında olmak, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek hepimizin en önemli sorumluluğudur. 
Hazreti Peygamberimiz bir hadisinde 'Cennet anaların ayakları altındadır' sözü ile annelik görevinin ne kadar kutsal olduğuna işaret etmekte olduğundan, cennetin mübarek annelerimizin ayağının altında olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir