Giresun

UTKU ÇAKIR ÖZER VE ERDEM GÜL GİRESUN’DA PANELDE KONUŞTU

Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından düzenlenen panel, Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Tiyatro Salonu’nda yapıldı.  

 ADD önceki dönem başkanlarından Eğitimci-Yazar Hilmi Taşkın’ın yönettiği panele, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Giresunlu gazeteci-yazar Erdem Gül konuşmacı olarak katıldı.

9c08c83e-bdc6-488b-8248-1a08ca9894d3Dernek Başkanı Emine Şenel’in açılış konuşmasının ardından ilk bölümdeki Milletvekili Utku Çakır Özer konuştu. Önümüzdeki dönemde seçimlerin çok anlamlar içereceğini ve pek çok şey için oy kullanılacağını söyleyen Özer,”örneğin Başkanlıkla ilgili sandık gelirse,halk oylamasında istediği sonucu alamayacaklar” dedi.df03fc6c-592d-471f-8f78-9a3fc3fe2bf4

Özer,daha sonra dış politikayla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Suriye ekseninde gelişen olayları ve Kuzey Irak, Musul ve diğer dış gelişmelerle ilgili görüşlerini açıklayan Milletvekili Özer, “mezhepçi bakış açısı dış politikaya hakim hale geldi.Bu yüzden bir bataklığın içine çekiliyoruz, biz de gönüllü olduk. Uluslararası hukuk kuralları olmadan bu işe kalkışmak, orada dağınık halde bulunan terör örgütlerinin tuzağına düşmektir. Bu macaracılıktır”diye konuştu.eedc8825-769a-424a-9dfd-8c5817cc642c

Gazeteci Erdem Gül ise, kendisinin Giresun’da yaşadığı dönemlere atıfta bulunarak, “burada bulunan pek çok insanı tanıyorum. Şimdi saçlarına aklar düşmüş devrimciler, daha iyi bir Giresun, daha iyi bir Türkiye olsun diye mücadele ettiler. Ölenler oldu, cezaevlerine girenler oldu. Hepsini saygıyla anıyorum. Bizim buraya gelmemizde bir süre önce kaybettiğimiz Peyami Tek’in de katkısı oldu. Onu da burada görmek isterdik. Işıklar içinde olsun” diye konuşmasına başladı.

Karadeniz’de yaşanan HES felaketine değinen Erdem Gül, “doğa ve kadın dokunulmamalı. Bugün yaşamın bu iki önemli unsuruna dokunanlar, sonuçlarına katlanacaklar. İleride bedelini ağır ödeyecekler” dedi.
İlgiyle ve yoğun bir katılımla süren panel, diğer konularla sürdü ve izleyicilerin sorduğu sorularla sona erdi.


????????????????????????????????????dsc_1141

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir