GiresunManşet ÜstüSiyaset

ÜST GEÇİT DEĞİL, HASAN KÖPRÜSÜ…

Giresun Sahil Yolu güzergâhında bulunan üst geçitler AKP İl Başkanı Hasan Aydın’ın reklam alanına dönüştü. Buralara özellikle son bir ay içinde her fırsatta kendi fotoğraflarıyla dev pankartlar astırıyor. Bu pankartları görenler üstgeçitlere ‘Hasan Köprüsü’ adını taktılar bile.  

BELEDİYEYE SORU: KAÇ LİRA ALDINIZ?

 Ancak Aydın’ın, bu pankartlar için ne kadar ücret ödediği merak ediliyor. Çünkü üst geçitlere reklam amaçlı asılan afiş, pankart ve diğer materyeller için Giresun Belediyesi’ne metrekarei üzerinden ilan vergisi adı altında bir bedel ödenmesi gerekiyor. Bıu konuda belediye meclisinin kararları var. Hasan Aydın’ın bu ödemeyi yapıp yapmadığı da bilinmiyor.  Eğer yapmadıysa belediyenin ceza uygulayarak zabıta aracılığı ile bunları indirmesi gerekiyor. 

DSC_0488

Bir diğer merak edilen ise, Karayollarının bu pankartlara nasıl izin verdiği. Çünkü başka kişi ve kuruluşların benzer biçimdeki talepleri, sürücülerin dikkatini dağıtarak trafik güvenliğini tehlikeye soktuğu gerekçesiyle reddediliyor. Böyle olunca da “Hasan Aydın’ın AKP İl Başkanı olması nedeniyle bir ayrıcalığı mı var ki izin veriliyor” sorusu akla geliyor.

Aydın, astırdığı pankartlarla; Cumhurbaşkanlığı seçiminde Giresun halkına teşekkür etti, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığını kutladı, son olarak da AKP Milletvekili Nurettin Canikli’nin bakanlığını kutladı, Başbakan Davutoğlu ‘na teşekkür etti.
 

Bir yorum

  1. Karayollarının sınırı içindeki tüm alanları karayolları sorumludur. Oradaki alınacak ücreti karayolları belirler. Belediyeye hiç bir şekilde bağlı değildir pankartın asıldığı üst geçitler. Ayrıca zaten bağlı olsalardı çoktan indirilirdi tıpki valiliğin restore ettiği zamilerin valilik tarafından restore edilmiştir levhalarını söktükleri gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir