Giresun

BEKTAŞOĞLU’DAN CAN’I SUSTURACAK CEVAP…ÜNİVESİTEMİZİ SİYASET MALZEMESİ YAPMA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez ilçe Başkanı Burak Bektaşoğlu, AKP Adayı Yılmaz Can’ın, Giresun Üniversitesi ile ilgili açıklamalarına tepki göstererek,“ Sayın Can siyasete girince bilim adamlığınızı unutmuşa benziyorsunuz. Suçlamalarınız bilim adamına yakışmıyor. Lütfen Gözbebeğimiz Giresun Üniversitesini siyaset arenasına çekmeye kalkışmayın “ çağrısı yaptı.

''POLEMİKLE SİYASİ RANT ELDE ETMEYE ÇALIŞIYOR''

YazılI bir açıklama yapan Bektaşoğlu, “Giresun Üniversitesi Rektör Vekilliği döneminde tek bir başarısı bulunmayan,  sınıfta kalan ve seçim sürecinin önünü tıkayarak üniversitemize zarar veren Sayın Can, polemik yaratarak kendisine siyasi rant sağlamaya çalışıyor” dedi. 

BEKTASOĞLU: YILMAZ CAN,ULUSAL MEDYADAKİ

SORUSTURMA HABERLERİYLE GIRESUN'UN ADINI LEKELEDI

 

Bektaşoğlu, yazılı açıklamasında şunları söyledi: ''2 oy alıp istifa ettiniz. Daha sonra siyasi destekle vekilliğe getirilip teammülleri, demokrasiyi, vicdanları alt üst ettiniz. Sizin döneminizde tek bir fakülte ve yüksek okul açılmamıştır. Üniversitemiz sizden sonra her alanda büyüdü. Bunu bütün Giresun halkı gibi biz de görüyor ve takdir ediyoruz. Aciz yönetim anlayışınızla Giresun Üniversitesi olumsuz hukuki işlemlerle karşılaşmıştır. Ulusal medyada sizinle ilgili yürütülen soruşturma haberleriyle Giresun’un adına leke sürdünüz.  

Bir taraftan İl Başkanınız, bir tarafta siz, bir tarafta milletvekilleriniz Üniversitemizi yıpratmaya çalışıyorsunuz. Üniversitemizin saygın bilim heyetinden, yöneteninden intikam duygusunu bir kenara bırakmalısınız.  Giresun Üniversitesi Rektör Vekilliğiniz ve başarısız yönetim anlayışınız sizi her alanda takip edecektir. Bundan başkalarını karalayarak kurtulamazsınız.“  

''GİRESUN ÜNİVERSİTESİ SİYASET ÜSTÜ BİR KURUM''

AKP Başkan Adayı Yılmaz Can’a seslenen CHP Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu ; “ Giresun Üniversitesi bizler için siyasetler üstüdür. Bir Bilim Kurumudur. Belediyemiz Giresun Üniversitesinin her zaman yanında olmuştur. Olmaya da devam edecektir.  Ancak bu destekler siyasi olarak kullanılmamıştır. Sizden önemle rica ediyorum, lütfen Giresun Üniversitesini siyaset malzemesi yapmayın. Yalan, yanlış, aldatma, kandırma, hedef saptırmaya dayalı  beyanlarla Giresun halkını kandırmaya kalkmayın.  Belediyemizin çalışmalarını inkar ederek başarıya ulaşamazsınız. Üzerinizde taşıdığınız Prof titrine uymayan siyaset anlayışınız 30 Martta Giresun Halkı tarafından değerlendirilecektir. Giresun Belediyesi iflasta değildir. Partinizin engellemesine rağmen, çok başarılı hizmetler üretmiştir. Belediyenin borcu AKP tarafından yönetilen ilçe belediyeleri kadar yoktur. Gözünüz hizmet için alınan borçlardan korkuluyorsa başkanlığa neden talip oldunuz ?. CHP’li belediye hükümetinizden tek kuruş almadan hizmetlerini sürdürdü. Sürdürmeye de devam edecektir.  “ şeklinde açıklamasını tamamladı.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir