Giresun

UFUK KEKÜL’DEN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRI YORUMU

Şehit cenazesinin bulunduğu cami avlusu kutsal, manevi bir alandır. Ayrının, gayrının, farklılığın, ötekinin olmadığı bir yerdir orası, dua edilir, helallik alınır.

Ortak bir acı paylaşılır.

UFUK KEKÜL'DEN KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA SALDIRI YORUMUBöyle bir alanda bir partinin genel başkanına, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik, yaralamaya hatta öldürmeye dönük sözlü, fiili daha sonra da taşlı saldırıda bulunulması, ülkemizin hangi halde olduğunun göstergesidir.
Bu saldırı Ankara Valiliği’nin açıkladığı gibi protesto gösterisi, müessir eylem,  TV’lerin dediği gibi arbede de değildir. Linç girişimidir. Bunu yapanlar da halk, vatandaş, yurttaş hiç değildir. Gözü dönmüş canilerdir.

Musalla taşında gencecik bir evladımızın canına kasteden katillerle, cenaze namazı kılmaya gelen birisini katletmeye çalışanlar arasında ne fark var?  Onların, Çorum, Maraş’ın katillerinden, Sivas’ta 37 aydınımızı yakan canilerden, ruh hallerinden ne farkı var?
Bugün onlar da bağırdılar, ‘yakın o evi’ diye…

Bu saldırının failleri gerçekleştiren, organize edilmiş provokatörler, onlara gerekli güvenlik önlemini almayarak zemin hazırlayanlardır.Ama bunun yanı sıra; seçim ve sonraki süreçte ağza alınmayacak küfürler eden, şiddet dili kullanan, kin ve nefret söylemleriyle kendinden olmayan herkesi hedef gösteren, terörist, PKK’lı, örgüt üyesi ilan eden zihniyet sahipleri de suçludur.

Seçim sonrası artık sağduyunun, uzlaşı ve tahammül kültürünün hakim olması gerekirken, bu tür saldırıları sürdürdüler. Millet iradesinin tecellisini kabullenemediler, kazananları kutlamadılar, ellerini sıkmadılar, isimlerini söylemekten bile imtina ettiler. Sabah akşam TV kanallarından atmosferi gerdiler.

Daha bugün bir paçavra gazete şehit fotoğraflarının yanına Ekrem İmamoğlu’nun fotoğrafını basarak O’nu sorumlu gösterdi.

Amaç CHP’nin, Millet İttifakının seçim başarısını engellemek ve gölgelemektir. İtibarsızlaştırmaktır. Şaibelerle sonucu kirletmektir.

Birileri bu yolla çatışmadan, kaos ve kargaşadan beslenmek, birlik ve beraberliğimize yönelik bir tehdit oluşturmak istiyor.Bir beka sorunu yaratmaya çalışıyorlar.

Kimse tezgaha gelmemeli, bu oyun sağduyuyla bozulmalıdır.

Geçmiş olsun Sayın Kemal Kılıçdaroğlu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir