Giresun

UÇAK KAFE UÇTU MU?

UÇAK KAFE MÜTEŞEBBİSİN İSTEDİĞİ YER VERİLMEYİNCE ASKIYA ALINDI…

Bir müteşebbis tarafından Giresun'daki çeşitli yerlerdeki dolgu alanlarına  kurulması gündeme gelen ancak engellenen 'Uçak Kafe' ile ilgili Giresun Valiliği bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Teyyaredüzü'ndeki alana Gençlik Merkezi'ne projesi içinde  yapılacak kafe projesinden neden vaz geçildiği şu cümlelerle anlatıldı:

Gençlik Merkezimiz çok amaçlı olup içinde gençlerimize yönelik birçok faaliyet alanı bulunmaktadır. Dolgu alalına Gençlik Merkezi yapılacağı bilgisini öğrenen mahalle halkı ve özellikle gençler bölgede spor sahası ihtiyacının hat safhada olduğunu belirterek bu konuda yoğun talepte bulunmuşlardır.

 Konunun İl Encümeninde değerlendirilmesinin ardından projede değişikliğe gidilerek sentetik çim saha yapılmasına karar verilmiş ve karar doğrultusunda nizami ölçülerde 50×40 m. ebatlarından saha yapımına başlanılmıştır.

 Uçak Kafe projesi olan müteşebbisimize durum izah edilerek kendisine Gemiler Çekeği Mahallesinde Teleferik kurulacak alanın yanında, imarda belirtilen yere Uçak Kafe’yi yerleştirilebileceği bildirilmiştir.

 

 

Bir yorum

  1. teyyareduzunde olmalıydı ucak kafe adina yakisirdi. manzara daha güzel olurdu. gemiler cekegine daha tarihi görünümlü mimariye dolgu alanı dolmaliydi. Uçak kafe t.duzune yakisir. o kadar saha ne olacak koskoca alanı sahayla kapattilar. sanki başka yer yok gibi. hiç olmadı. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir