Giresun

TURSAB Başkan Adayı Ali Bilir Giresun’da…(Görüntülü Haber)

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği 25. dönem başkanlığı için adaylığını açıklayan Ali Bilir, memleketi Giresun’da gazeteciler ve seyahat acenteleri temsilcileriyle Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü’nün Bir Nefes Kafesi’nde bir araya geldi.

TURSAB’ ta tek adam yönetimine son vereceklerini söyleyen Bilir, “Mevcut yönetim, yorulmuş bir yönetim ve yorulmuş bir zihniyet olarak değerlendiriliyordu. Biz de değişim gerek diyerek yola çıktık” dedi.

Toplantı öncesinde Bilir’e Giresunspor atkısı hediye edildi.
Ali Bilir, “ 3 yıllığına yeni birisini denemek yeni bir heyecandır, yeni bir dinamizmdir. Değişim her zaman iyidir. O yüzden değişim bu dönem şart. Seyahat acenteleri mesleğine bu dönem yeni bir kan oluşturamazsak yeni bir ivme getiremezsek tamamen eskiye dönüş olacak. Belki de önümüzdeki 3-5 yıl sonra seyahat acenteleri diye bir şey kalmayacak. Her anlamda belediyeler, il kültür ve turizm müdürlükleri, ticaret odaları olmadan otoriteyle bir iş birliği olmadan sadece TÜRSAB hiçbir yere gidemez. Yani ben bilirim, ben yaparım, ben anlıyorum yaklaşımı bizi hiçbir yere götürmez. Bizi 5 seneden beri yerinde saydırdı. Acentelerimiz bunu çok iyi biliyor.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir